Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa im. J. Lompy w Lubszy
Mój dom=mała firma. Też trzeba nią zarządzać!

Mój dom=mała firma. Też trzeba nią zarządzać!

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa im. J. Lompy w Lubszy
Warszawa 04.11.2014

To temat lekcji przeprowadzonych w klasach IV-VI.

24 października br. wychowawcy klas IV-VI przeprowadzili lekcję na temat oszczędzania. Najpierw każdy uczeń miał za zadanie wymienić swoje talenty. Następnie uczniowie zastanawiali się kim chcieliby być w przyszłości i jakie umiejętności są im potrzebne do wykonywania wybranych zawodów. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że największe sukcesy osiągają ci, którzy potrafią rozpoznać swoje talenty  i umiejętnie je rozwijać. W kolejnej część lekcji uczniowie dowiedzieli się co to jest gospodarstwo domowe i jakie mogą być jego źródła dochodu jak i związane z nim wydatki. Kolejnym zadaniem było rozdysponowanie wspólnie ustalonej kwoty budżetu domowego. To zadanie przyniosło wszystkim dużo zabawy, a niektórym uczniom udało się na prawdę sporo zaoszczędzić. W naszej szkole wszyscy uczniowie uczą się oszczędzać już od najmłodszych lat i posiadają książeczki SKO, na które systematycznie wpłacają swoje oszczędności.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Wizyta w Nadleśnictwie Pisz!

26.10.2021
W ramach działań proekologicznych prowadzonych w naszej szkole nasi członkowie SKO udali się 12 października do Nadleśnictwa Pisz.
Więcej Wizyta w Nadleśnictwie Pisz!

Przyjęcie Nowych Członków SKO

26.10.2021
W październiku miesiącu oszczędzania do SKO przystąpiło sporo Nowych członków - wszyscy uczniowie klasy pierwszej oraz klas drugich. Ze starszych klas również mamy kilku nowych uczniów - chętnych oszczędzać swoje pieniążki w SKO.
Więcej Przyjęcie Nowych Członków SKO