Powrót do BlogowiSKO PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA w RZĄŚNIKU WŁOŚCIAŃSKIM
Dyktando z SKO

Dyktando z SKO

Warszawa 22.02.2019

Dnia 15 stycznia we wtorek odbyło się Dyktando z SKO, w którym wzięło udział 23 osoby z klas IV-VI. Tytuł dyktanda to : Mistrzowie oszczędzania. Poniżej załączam dyktando :

Mistrzowie oszczędzania

     Jurek, Grzegorz, Małgorzata , Hania i Janusz to uczniowie klas szóstych, którzy każdego roku zwyciężają w konkursie organizowanym przez opiekuna SKO. Wszyscy oni sumiennie oszczędzają pieniążki, by spełnić swoje marzenia.

     Jurek chciałby wyjechać na obóz do któregoś z ciepłych krajów. Może być Hiszpania albo Chorwacja. Nie pogardziłby też plażą w słynącej ze starożytnych budowli Grecji lub słonecznej Turcji. Na swojej książeczce oszczędnościowej zgromadził już niezłą sumkę, ale wie, że musi nadal zbierać.

     Ciekawy pomysł na wydanie swoich pieniędzy w czasie wakacji ma Grześ. Wierzy, że uda mu się wyjechać z rodziną w polskie góry. Zgromadził już wiele przewodników turystycznych i map opisujących najciekawsze szlaki Tatr i Karkonoszy.

     Hania natomiast zamierza kupić sobie cyfrowy aparat fotograficzny i całymi dniami uwieczniać na zdjęciach pejzaże, architekturę i ludzi w czasie ich codziennych zajęć. Małgorzata i Janusz nie mają sprecyzowanych planów, ale uważają, że na pewno skutecznie wykorzystają swoje fundusze.

     Cała piątka przyjaciół promuje hasło, że oszczędzanie w SKO to dobry sposób na spełnienie wakacyjnych zamierzeń.

 

A oto mistrzowie :

I miejsce zajęła Julita Kowalczyk uczennica klasy V

II miejsce zajęła Zuzanna Kowalczyk uczennica klasy VI

III miejsce zajęła Aleksandra Mieczkowska uczennica klasy VI

Dziewczynom serdecznie gratulujemy !!!

 

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

OSZCZĘDZAMY I WYGRYWAMY

17.10.2019
W roku szkolnym 2018/19 udało się nam powtórzyć sukces z roku ubiegłego i zajęliśmy ponownie 1 miejsce w regionie dolnośląskim w konkursie „Talenty dodajemy”.
Więcej OSZCZĘDZAMY I WYGRYWAMY

Podziękowanie

17.10.2019
Uczniowie naszej szkoły chętnie pomagają. Wspólnota " Wiara i Światło" z Ostródy podziękowała nam za pomoc udzieloną jej członkom i wolontariuszom.
Więcej Podziękowanie