Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krzęcinie
„Mistrzem przedsiębiorczości pragnę dzisiaj zostać, bez względu na to, jaką zagram postać” . Szkolne Eliminacje Rozgrywek „Chłopskiej Szkoły Biznesu”.

„Mistrzem przedsiębiorczości pragnę dzisiaj zostać, bez względu na to, jaką zagram postać” . Szkolne Eliminacje Rozgrywek „Chłopskiej Szkoły Biznesu”.

Wpis dodany przez szkołę Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krzęcinie
Warszawa 05.02.2019

Naszym ósmoklasistom przyświecała dziś jedna myśl – jak najlepiej poznać mechanizmy wolnego rynku, by uzyskać zamierzony cel i osiągnąć sukces.

Jednak zwycięstwo w szkolnych eliminacjach było dziś nie tylko celem samym w sobie, ale drogą do możliwości uczestniczenia w międzyszkolnych rozgrywkach Chłopskiej Szkoły Biznesu organizowanych przez Liceum Ogólnokształcące w Skawinie. Aby ten cel zrealizować, uczniowie wcielali się w w rolę tkaczy, piekarzy i kowali. Dysponując odpowiednim kapitałem początkowym w postaci kart czasu pomnażali swój majątek nie tylko w trakcie trudnych negocjacji handlowych, zakładania spółek,  ale także podczas wypraw do dalekich miast. Gra wywoływała wśród uczestników silne emocje i zaangażowanie. Uczniowie mieli możliwość stosować w praktyce reguły obowiązujące na rynku konkurencyjnym. Ponadto współpracowali ze sobą,  przez co  rozwijali  komunikację interpersonalną i inne umiejętności tak potrzebne w świecie współczesnym.   Sukces zależał od umiejętności gospodarowania zasobami pieniężnymi i towarami oraz od współpracy z innymi graczami. Liczyła się zdolność analitycznego myślenia, szybkie podejmowanie decyzji w warunkach konkurencji i presji czasu, podejmowanie ryzyka ekonomicznego oraz przemyślana strategia działań.   W efekcie zmagań  wyłoniona została dwójka uczniów, którzy już 21 lutego będą mieli możliwość przetestowania swoich umiejętności i strategii w grze z rówieśnikami z innych szkół. Są to Karolina Szczyrbak z klasy VIII a i Grzegorz Pulikowski z klasy VIII b. Gratulujemy i obiecujemy, że będziemy mocno trzymać kciuki za ich sukces!!!

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki