Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Borowej
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KRAJOBRAZU

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KRAJOBRAZU

Warszawa 05.11.2019

20 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Krajobrazu, który w bieżącym roku szkolnym odbywał się pod hasłem „Woda w krajobrazie”.

 Święto to ma na celu uświadomienie uczniom i społeczeństwu, jak ważną rolę pełni otaczająca nas przestrzeń, zarówno pod względem przyrodniczym, społecznym, gospodarczym jaki kulturowym. Tegoroczna akcja promuje wodę,  jej rolę i znaczenie w kształtowaniu krajobrazów historycznych i współczesnych.

Nasza szkoła po raz pierwszy w tym roku dołączyła do tej ekologicznej akcji organizując spacer krajobrazowy, przygotowując gazetkę tematyczną oraz wyświetlając prezentację multimedialną o roli wody dla życia i zdrowia człowieka na ekranach szkolnej sieci telewizorów.

W spacerze 18 października uczestniczyli uczniowie klasy IV b, którzy obserwowali i podziwiali nasze lokalne krajobrazy w drodze nad rzekę Wisłokę. Oglądali roztaczający się widnokrąg z wysokości wiślanego wału, a także doskonalili orientację w terenie i kierunki geograficzne. Czytali i orientowali mapę  topograficzną naszej gminy. W samym korycie Wisłoki zobaczyli jej działalność akumulacyjną i erozyjną, czyli podcinany brzeg i plażę. Piękna pogoda uprzyjemniła młodzieży naukę i pobyt na świeżym powietrzu.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

„Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”

21.11.2019
20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku mija dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych.
Więcej „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”

Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach

21.11.2019
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej w ramach akcji EDWARD (Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach) przeprowadzili wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej w Jelonkach działania profilaktyczne.
Więcej Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach