Powrót do BlogowiSKO Szkoła Filialna w Sieroniowicach
"MasterChef" w naszej szkole - odcinek specjalny.

"MasterChef" w naszej szkole - odcinek specjalny.

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Filialna w Sieroniowicach
Warszawa 08.11.2013

Dzień Zdrowego Śniadania.

8 listopada obchodzimy Dzień Zdrowego Śniadania. Uczniowie naszej szkoły wraz  z nauczycielami kolejny raz wzięli udział w tej akcji. Już od rana trwały przygotowania. Wszyscy założyli fartuszki i chustki na głowę oraz umyli ręce. Następnie pani Martyna powiedziała dzieciom o głównych założeniach akcji i celach zajęć. Rozdzieliła funkcje i mogliśmy przystąpić do pracy. Każdy miał okazję posmarować pieczywo i ozdobić je sałatą, wędlinami, warzywami i jajkiem. Kanapki były kolorowe i zachęcały nas do ich spożycia. Zapach rozchodzący się po klasie był fantastyczny. Ponieważ kanapek było bardzo dużo, postanowiliśmy zanieść ich część do naszych przedszkolaków. To już taka nasza tradycja,    że częstujemy się wzajemnie samodzielnie przygotowywanymi smakołykami. Około godziny 10.00 wspólnie zjedliśmy nasze drugie śniadanie. Kanapki były przepyszne. Po krótkiej przerwie zabraliśmy się do dalszej pracy. W drugiej części zajęć przygotowywaliśmy sałatki warzywną i owocową oraz owocowe szaszłyki. Na patyczkach mieszały się kształty i kolory. To samo działo się w miskach z sałatkami. Z wielkim zapałem pracowaliśmy przez cały ranek, abyśmy o godzinie 12.30 mogli przywitać naszych bliskich przy wspólnym stole. Kochanych rodziców, babcie i rodzeństwo poczęstowaliśmy kolorowymi i bardzo zdrowymi kanapkami, sałatkami i owocowymi szaszłykami. W naszych buziach kilkakrotnie wybuchła moc smaków. "Śniadaniowe" przyjęcie wypadło fantastycznie. Nikt nie wyszedł z niego głodny, wręcz przeciwnie – każdy miał pełny brzuszek i uśmiechniętą minkę.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

19.11.2019
W ramach edukacji ekonomicznej, która jest jednym z priorytetowych zadań MEN na obecny rok szkolny, w klasie IV b przeprowadzono lekcję wychowawczą pt „Reklamacji nie udziela się... ?”. Podczas zajęć wyjaśniono i przedyskutowano takie pojęcia jak konsument, zakupy, reklama, reklamacja, oszczędzanie, sortowanie śmieci, dbanie o ekologię itp. Kwestie wydawało by się proste, a jednak zupełnie nowe dla niektórych czwartoklasistów.
Więcej Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

Brawo Lenka!

18.11.2019
Lenka z czwartej klasy pomogła osobom, które chorują na nowotwory.
Więcej Brawo Lenka!

Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

18.11.2019
Historia żyje w piosence” – taki właśnie tytuł nosił tegoroczny montaż słowno – muzyczny przygotowany i zaprezentowany przez zuchów i harcerzy z działającego przy naszej szkole 2.Szczepu Harcerskiego "MEMORIA". Cała zgromadzona publiczność, w tym przedstawiciele Sybiraków, władz wojewódzkich, powiatowych i  lokalnych, a także przedstawiciele działających na terenie sołectwa i sąsiednich miejscowości organizacji pozarządowych, rodzice i cała społeczność szkolna miała możliwość przenieść się w czasy, gdy mieszkańcy stolicy – poza bronią i podstępem - walczyli z Niemcami także dowcipem i piosenką, choć narażali się tym na surowe kary, a często także na śmierć.
Więcej Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

Finał Kasztanobrania

18.11.2019
Od około miesiąca uczniowie naszej szkoly brali udział w Kasztanobraniu. Udalo nam sie zebrać okolo 400kg kasztanów, które w ubiegły piątek 8 listopada zostały przekazane Kołu Łowieckiemu "Darz Bór".
Więcej Finał Kasztanobrania