Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Lisiowólce
Ludzie z pasją

Ludzie z pasją

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Lisiowólce
Warszawa 18.03.2014

Spotkanie z bankowcem

Nasze SKO jest bardzo kreatywne! Nauczyłem się tego słowa na lekcji języka polskiego w klasie IV. Oni to mają talent, ale do rzeczy!

Rada SKO zaprosiła niezwykłego, niesamowitego gościa: Panią Teresę Pływacz. Mógłbym o tej wyjątkowej absolwentce opowiadać bez końca, bo jest bardzo ciekawą osobą  i na 100 % pasuje do naszego tytułu- Ludzie z pasją! Oj, oj, bo pasji Pani Teresa ma ich bez liku.  I muszę Wam powiedzieć, wybacz drogi Koszałku Opałku, że oprócz wielu zalet ma jakże potrzebny talent do barwnych opowieści.

Pani Teresa Pływacz urodziła się w naszej miejscowości. Ukończyła również Szkołę Podstawową w Lisiowólce, a potem dzięki swym zdolnościom i pracowitości zdała maturę oraz zdobyła dyplom wyższej uczelni. Trudno uwierzyć, że pożegnała się z naszą szkołą 50 lat temu! Dowiedzieliśmy się jak wyglądało życie szkolne, jak kiedyś dzieci spędzały wolny czas, a przede wszystkim jak bardzo pomagały rodzicom. Pasją Pani Teresy  jest historia i bankowość. Ponad 35 lat pracowała w banku w Lublinie jako główna księgowa. Teraz, będąc na emeryturze, opracowała drzewo genealogiczne swojej rodziny. Uwierzycie, że udało się Pani  zebrać informacje o ponad 220 przodkach. Najstarsze dokumenty do jakich dotarł nasz gość sięgają 1840 roku. To się nazywa pasja i wytrwałość badacza.

Oczywiście nie zabrakło barwnych opowieści o historii pieniądza i złotego. Dowiedzieliśmy się skąd „biorą się” pieniądze i jak „krążą” między bankami, klientami i firmami. Poznaliśmy zadania Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych oraz oglądaliśmy okolicznościowe i kolekcjonerskie monety. Jakby komuś mało było wrażeń, to na koniec Pani Teresa  poczęstowała wszystkich zebranych pysznymi cukierkami!!! Razem z Radą SKO podziękowałem serdecznie za wspaniałe spotkanie.

Jak tu teraz podsumować tyle pięknych i niezapomnianych chwil…??

Spotkanie z naszą absolwentką Panią Teresą Pływacz to spotkanie z historią, tradycją, rodziną, ekonomią i pasją! A nam ciągle mało!

Zapraszamy raz jeszcze!

Zaskórniaczek i wszystkie dzieciaki

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Jesienny konkurs SKO

02.12.2020
2 października został ogłoszony konkurs SKO dla klas I-III o tematyce jesiennej, zachęcający do oszczędzania w SKO.
Więcej Jesienny konkurs SKO