Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Brzozowym Kącie
Loteria fantowa na rzecz Hospicjum "Małego Księcia w Lublinie"

Loteria fantowa na rzecz Hospicjum "Małego Księcia w Lublinie"

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Brzozowym Kącie
Warszawa 29.04.2014

27 lutego 2014 roku odbyła się w naszej szkole I edycja loterii fantowej na rzecz Hospicjum "Małego Księcia" w Lublinie. Z wielką prośbą o wsparcie wartościowej inicjatywy, jaką propagujemy w naszej szkole zwracaliśmy się do wielu firm drogą mailową. Pragniemy dać iskierkę radości dzieciom, dla których życie okazało się mało łaskawe i wniosło w ich dzieciństwo ból i cierpienie. Każda forma wsparcia hospicjum przekłada się na małe – wielkie szczęście podopiecznych. Zakup zabawek, pomocy dydaktyc

27 lutego 2014 roku odbyła się w naszej szkole I edycja loterii fantowej na rzecz Hospicjum "Małego Księcia" w Lublinie. Z wielką prośbą o wsparcie wartościowej inicjatywy, jaką propagujemy w naszej szkole zwracaliśmy się do wielu firm drogą mailową.  Pragniemy dać iskierkę radości dzieciom, dla których życie okazało się mało łaskawe i wniosło w ich dzieciństwo ból i cierpienie. Każda forma wsparcia hospicjum przekłada się na małe – wielkie szczęście podopiecznych. Zakup zabawek, pomocy dydaktycznych, organizacja spotkań z ciekawymi ludźmi, wprowadzenie dzieci w świat kultury, sztuki, wszystko to możliwe jest dzięki wsparciu takich podmiotów jak firmy nas wspomagające.
Fanty na loterię pozyskiwane są od dobroczyńców, otwartych na potrzeby drugiego człowieka. Jesteśmy wdzięczni za każdą pomoc. Nasi uczniowie, mimo, iż pochodzą
z biednych środowisk, z wielką ochotą uczestniczą w loteriach. Każdy fant jest dla nich wartościowym przedmiotem.  Cieszymy się, że nasza młodzież, choć sama  niejednokrotnie potrzebująca wsparcia, potrafi hojnie dzielić się z innymi.
Wierzyliśmy, że nasze prośby nie zostaną  bez odpowiedzi, i tak też się stało. Nie oczekiwaliśmy wiele, radzi jesteśmy z każdej rzeczy, która ubogaciła naszą loterię. Dziękujemy wszystkim firmom które wsparły nasze przedsięwzięcie.
Najpiękniejszą formą wdzięczności niech będą, zarówno dla Państwa, jak i dla nas – inicjatorów akcji – uśmiech na twarzach dzieci dotkniętych cierpieniem.Inicjatorem akcji jest pani mgr Anna Kocyła-Grabowska - nauczyciel matematyki i przyrody w naszej szkole.
    

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

PAŹDZIERNIKOWY KONKURS PLASTYCZNY

23.09.2020
Zapraszamy wszystkich członków SKO z naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie plastycznym: ,,Dziś oszczędzam w SKO-jutro w Banku Spółdzielczym". Konkurs będzie trwał cały miesiąc październik 2020r. Format pracy i technika dowolna. Liczą się ciekawe pomysły.
Więcej PAŹDZIERNIKOWY KONKURS PLASTYCZNY

ROZPOCZYNAMY OSZCZĘDZANIE 2020/21

23.09.2020
W tym roku szkolnym zaczniemy oszczędzanie w nietypowy sposób. Nie będzie jak co rok apelu ogólnoszkolnego. Za to członkowie SKO z kl. III przygotowali i nagrali część artystyczną ukazującą sposoby oszczędzania, (nie tylko pieniędzy). Zapraszamy wszystkich do obejrzenia filmiku na stronie internetowej naszej szkoły. W tym roku szkolnym nie zabraknie też konkursów organizowanych przez Opiekuna SKO, no i oczywiście wspaniałych NAGRÓD. O poszczególnych konkursach informować będzie gazetka na holu szkolnym, zachęcamy do bieżącego śledzenia zmian na gazetce. Startujemy 1 października 2020r.
Więcej ROZPOCZYNAMY OSZCZĘDZANIE 2020/21