Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Radłowie
"Listy dla Ziemi"

"Listy dla Ziemi"

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Radłowie
Warszawa 04.05.2016

Już po raz drugi uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji „Listy dla Ziemi”, która organizowana jest przez Fundację ekologiczną „Arka”.

W krótkiej inscenizacji „Sami swoi” uczniowie przypomnieli o konieczności segregowania śmieci i dbania o środowisko. W ramach tej akcji uczniowie klas starszych na lekcjach języka polskiego pisali listy, podkreślając, że są częścią przyrody i pragną chronić ją przed zagładą. Apelowali o niewycinanie drzew i niezaśmiecanie środowiska. Napisane przez uczniów listy przekazane zostaną osobom dorosłym i mamy nadzieję, że będą inspiracją do podjęcia działań ekologicznych.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Podręczniki dla Afryki

05.12.2021
Wraz z fundacją Dzieci Afryki ruszamy z pierwszą edycją akcji "Podręczniki za grosiki" dedykowanej dwóm szkołą podstawowym: Szkole im. Ryszarda Kalicińskiego w Bundoli oraz Szkole św. Elżbiety w Kiruddu.
Więcej Podręczniki dla Afryki

Zbieramy baterie

05.12.2021
Nasze szkoła rozpoczyna zbiórkę baterii oraz telefonów komórkowych. Zachęcamy uczniów do oddawania zużytych baterii i telefonów. Nie kosztuje nas to wiele wysiłku, a możemy w ten sposób oszczędzić zasoby naturalne i chronić środowisko.
Więcej Zbieramy baterie

Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia

05.12.2021
W dniach 31.10 – 1.11.2021 nasi uczniowie kwestowali przy kościele św. Andrzeja Boboli w Miliczu, włączając się, jak co roku, w akcję „Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia”.
Więcej Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia