Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Siemiechowie
Lekkoatleci z Siemiechowa wśród najlepszych

Lekkoatleci z Siemiechowa wśród najlepszych

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Siemiechowie
Warszawa 27.04.2014

Uczniowie z Siemiechowa od wielu lat w sztafetowych biegach przełajowych na szczeblu gminy, powiatu a nawet województwa odnoszą sukcesy. W mistrzostwach startowało 32 drużyny dziewcząt oraz 32 drużyny chłopców, które wcześniej wygrały eliminacje gminne /z każdej gminy startowały dwie najlepsze drużyny/.

Od wielu lat biegacze z Siemiechowa należą do ścisłej czołówki. W  Mistrzostwach Powiatu Tarnowskiego  w Sztafetowych Biegach Przełajowych w tym roku byli faworytami rywalizacji w kategorii dziewcząt, niestety choroba nie pozwoliła wystartować dwójce zawodniczek. Osłabiona sztafeta dziewcząt i tak spisała się bardzo dobrze zajmując III miejsce na podium, zdobywając brązowe medale. O dużym pechu może mówić sztafeta chłopców, która także zajęła III miejsce, ale według sędziego,  nasz zawodnik biegnący na 8 zmianie pomylił nieznacznie trasę biegu /ale niestety trasa powinna być lepiej przygotowana i oznaczona!/. Drużyna chłopców ostatecznie została sklasyfikowana na wysokim IV miejscu. Na uznanie zasługuje fakt startu dwójki uczniów klasy III - Gucwy Piotra i Wirchomskiego Arkadiusza , którzy rywalizowali ze starszymi uczniami klas czwartych. Z występu wszystkich uczniów, ale szczególnie tych najmłodszych trener był bardzo zadowolony.  Nasza szkoła jest mała, trener Robert Kraj chcąc przygotować kadrę sportowców szkoły, często musi angażować już najmłodszych.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

19.11.2019
W ramach edukacji ekonomicznej, która jest jednym z priorytetowych zadań MEN na obecny rok szkolny, w klasie IV b przeprowadzono lekcję wychowawczą pt „Reklamacji nie udziela się... ?”. Podczas zajęć wyjaśniono i przedyskutowano takie pojęcia jak konsument, zakupy, reklama, reklamacja, oszczędzanie, sortowanie śmieci, dbanie o ekologię itp. Kwestie wydawało by się proste, a jednak zupełnie nowe dla niektórych czwartoklasistów.
Więcej Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

Brawo Lenka!

18.11.2019
Lenka z czwartej klasy pomogła osobom, które chorują na nowotwory.
Więcej Brawo Lenka!

Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

18.11.2019
Historia żyje w piosence” – taki właśnie tytuł nosił tegoroczny montaż słowno – muzyczny przygotowany i zaprezentowany przez zuchów i harcerzy z działającego przy naszej szkole 2.Szczepu Harcerskiego "MEMORIA". Cała zgromadzona publiczność, w tym przedstawiciele Sybiraków, władz wojewódzkich, powiatowych i  lokalnych, a także przedstawiciele działających na terenie sołectwa i sąsiednich miejscowości organizacji pozarządowych, rodzice i cała społeczność szkolna miała możliwość przenieść się w czasy, gdy mieszkańcy stolicy – poza bronią i podstępem - walczyli z Niemcami także dowcipem i piosenką, choć narażali się tym na surowe kary, a często także na śmierć.
Więcej Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

Finał Kasztanobrania

18.11.2019
Od około miesiąca uczniowie naszej szkoly brali udział w Kasztanobraniu. Udalo nam sie zebrać okolo 400kg kasztanów, które w ubiegły piątek 8 listopada zostały przekazane Kołu Łowieckiemu "Darz Bór".
Więcej Finał Kasztanobrania