Powrót do BlogowiSKO Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Lubczy
LEKCJE Z TALENTOWISKIEM

LEKCJE Z TALENTOWISKIEM

Warszawa 27.01.2017

PIENIĄDZE MAMY, BO OSZCZĘDZAMY

W ramach działalności w naszej szkole SKO dnia 26.01.2017r. zostały przeprowadzone kolejne zajęcia na temat oszczędzania w klasie II. Temat zajęć brzmiał: „ Pieniądze mamy, bo oszczędzamy”. Uczniowie klasy II poprzez praktyczne działanie i zabawę   dokonywali zakupów na szkolnej wycieczce a zaoszczędzone pieniądze przyklejali na skarbonkę .  Celem zajęć było :

-       Poznanie wartości pieniędzy,

-      Uczenie się prawidłowego nimi gospodarowania,

-         Odkrywania w sobie talentu do oszczędzania.

Uczniowie wspaniale pracowali w grupach, byli bardzo zaangażowani
 i aktywni. Wiele trudu przysporzyło uczniom wypisanie swoich talentów oraz talentów swoich kolegów czy koleżanek. W zajęciach wzięli też udział rodzice, którzy w domu na kartach pracy wypisywali talenty swoich dzieci. Lekcja z oszczędzania na pewno głęboko zapadnie uczniom w pamięci a oszczędzanie w SKO a później w banku Spółdzielczym będzie ich nawykiem.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

19.11.2019
W ramach edukacji ekonomicznej, która jest jednym z priorytetowych zadań MEN na obecny rok szkolny, w klasie IV b przeprowadzono lekcję wychowawczą pt „Reklamacji nie udziela się... ?”. Podczas zajęć wyjaśniono i przedyskutowano takie pojęcia jak konsument, zakupy, reklama, reklamacja, oszczędzanie, sortowanie śmieci, dbanie o ekologię itp. Kwestie wydawało by się proste, a jednak zupełnie nowe dla niektórych czwartoklasistów.
Więcej Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

Brawo Lenka!

18.11.2019
Lenka z czwartej klasy pomogła osobom, które chorują na nowotwory.
Więcej Brawo Lenka!

Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

18.11.2019
Historia żyje w piosence” – taki właśnie tytuł nosił tegoroczny montaż słowno – muzyczny przygotowany i zaprezentowany przez zuchów i harcerzy z działającego przy naszej szkole 2.Szczepu Harcerskiego "MEMORIA". Cała zgromadzona publiczność, w tym przedstawiciele Sybiraków, władz wojewódzkich, powiatowych i  lokalnych, a także przedstawiciele działających na terenie sołectwa i sąsiednich miejscowości organizacji pozarządowych, rodzice i cała społeczność szkolna miała możliwość przenieść się w czasy, gdy mieszkańcy stolicy – poza bronią i podstępem - walczyli z Niemcami także dowcipem i piosenką, choć narażali się tym na surowe kary, a często także na śmierć.
Więcej Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

Finał Kasztanobrania

18.11.2019
Od około miesiąca uczniowie naszej szkoly brali udział w Kasztanobraniu. Udalo nam sie zebrać okolo 400kg kasztanów, które w ubiegły piątek 8 listopada zostały przekazane Kołu Łowieckiemu "Darz Bór".
Więcej Finał Kasztanobrania