Powrót do BlogowiSKO Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Lubczy
LEKCJE Z TALENTOWISKIEM

LEKCJE Z TALENTOWISKIEM

Warszawa 06.01.2017

Lekcje dodawania talentów.

Od początku nowego roku ruszają w naszej szkole LEKCJE Z TALENTOWISKIEM. Opiekunowie będą realizować zajęcia edukacyjne w oparciu o scenariusze lekcji o finansach dla klas 1-3 i 4-6 zamieszczone stronie Talentowisko Banków Spółdzielczych, a także będą ralizować zajęcja z naszymi najmłodzsymi SKO-wiczami.

3 stycznia 2017 r.  odbyła się pierwsza lekcja w zerówce, której tematem było pytanie: Co to jest SKO? 

Uczniowie poznali pełną nazwę skrótu SKO i po zajęciach doskonale wiedzą co oznacza. Wiedzą, że SKO to Szkolna Kasa Oszczędności, która uczy wszystkich uczniów oszczędności, systematyczności, a także rozważnego wydawania pieniędzy.  Podsumowaniem zajęć było własnoręczne wykonanie napisu SKO.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Czy warto mieć osobiste konto bankowe? – nad tym problemem łamała sobie siódma klasa głowę.

12.11.2019
Klasa VII uczestniczyła w warsztatach, które miały uświadomić uczniom, jak różne są kryteria , którymi posługujemy się przy wyborze kont osobistych oraz jakie korzyści czerpiemy z posiadania konta bankowego, a jakie są tego minusy. Oprócz pogadanki na temat różnych produktów bankowych, uczniowie pracując w grupach, metodą burzy mózgów starali się dyskutować nad zaletami i wadami posiadania konta bankowego.
Więcej Czy warto mieć osobiste konto bankowe? – nad tym  problemem  łamała sobie siódma klasa głowę.