Powrót do BlogowiSKO Publiczna Szkoła Podstawowa w Ujeździe
Lekcje o oszczędzaniu

Lekcje o oszczędzaniu

Wpis dodany przez szkołę Publiczna Szkoła Podstawowa w Ujeździe
Warszawa 09.04.2017

Korzystając z materiałów zgromadzonych na stronach serwisu sko.edu.pl, przeprowadzono w klasie szóstej cykl lekcji związanych z oszczędzaniem.

Podczas kolejnych spotkań z wychowawcą  uczniowie poznawali historię pieniądza, banknoty funkcjonujące w Polsce oraz ich specyfikę i znaczenie poszczególnych symboli. Mieli także możliwość zapoznać się z szeroko rozumianą ideą oszczędzania, potrzebą i zasadami funkcjonowania banku. Uczniowie żywo reagowali na kolejne etapy zajęć, z ogromnym zaangażowaniem wcielali się w rolę bankowca oraz klienta banku. 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Wycieczka z SKO w tle

21.03.2023
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi 20 marca wybrali się na wyjątkową wycieczkę. Najpierw w Gminnym Ośrodku Kultury w Żołyni obejrzeli film Clifford. Wielki czerwony pies, następnie odwiedzili zespół pałacowy w Julinie, w którym znajduje się przepiękny Pałacyk Myśliwski Potockich. Nie lada atrakcją okazało się również ognisko i wspólne grillowanie. To był dzień pełen wrażeń i z pewnością na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.
Więcej Wycieczka z SKO w tle

Rymowanka o oszczędzaniu

20.03.2023
Opiekun SKO zorganizował konkurs na najciekawszą rymowankę o oszczędzaniu. Do organizatora wpłynęło kilka prac.
Więcej Rymowanka o oszczędzaniu