Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Lisiowólce
Lekcje dodawania talentów

Lekcje dodawania talentów

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Lisiowólce
Warszawa 19.12.2013

Spotkania z ekonomią w klasach IV- VI

Nie mogłem się doczekać spotkań ze starszakami. Lekcje z talentowiskiem w młodszych klasach były niezapomniane. Dzieciaki uczyły się, ale też bawiły. Czas na klasy IV-VI. Ciekawe, która klasa wypadnie najlepiej?

"Mój dom=moja firma. Też trzeba zarządzać" i "Osiągam cele, bo talentów mam wiele" to scenariusze, które gwarantują efektywną naukę. Tych kilka lekcji było fajną przygodą z ekonomią.

Ale były problemy! Np. jak zarobiać pieniądze, gdy się ma 10,11 albo 12 lat?? Oj zdziwilibyście się, jakie padały propozycje... Nie wszystkie spodobałyby się rodzicom...

Najbardziej czekałem na propozycje jak "zarabiać" w szkole. Okazało się, że też były ciekawe. Niestety niektóre z kolei nie spodobałyby się Pani Dyrektor..hi, hi,

Dzieciaki też przeżyły  ćwiczenia. Bardzo, bardzo dziwiły się, gdy pracowały nad domowym budżetem. To my wydajemy tyle pieniędzy?! To może teraz spojrzą bardziej krytycznie na swoje wydatki? Jedno jest pewne- sprawdzanie budżetu z rodzicami i dla jednych, i dla drugich na pewno było dobrym doświadczeniem.

Tyle na razie o ekonomii. A jutro świąteczne klimaty!

Zapraszam,

Zaskórniaczek

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Szkolny Kluba Wolontariatu - pomoc Polakom na Kresach

20.10.2020
W październiku społeczność naszej szkoły wraz ze Szkolnym Klubem Wolontariatu jak co roku przyłączyła się do akcji „Święty Mikołaj z Polakami na Kresach” zorganizowanej przez Towarzystwo Patriotyczne KRESY w Częstochowie.
Więcej Szkolny Kluba Wolontariatu - pomoc Polakom na Kresach