Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Lisiowólce
Lekcja zarządzania w Spomleku

Lekcja zarządzania w Spomleku

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Lisiowólce
Warszawa 11.06.2014

Rozwijamy talenty ekonomiczne

Hej, ho! Hej, ho! Do szkoły by się szło!

Tak śpiewają wszystkie nasze dzieciaki. Zadowolone i szczęśliwe rozwijają swoje talenty. Wczoraj byliśmy na niezwyklej wycieczce w ramach projektu badawczego realizowanego w zakresie programu „Działaj z pasją”. Zwiedzaliśmy Spomlek- jedną z największych polskich spółdzielczych mleczarni. Od niezwykłych wiadomości i zaskakujących ciekawostek zakręciło mi się w głowie! To nic, że wyglądaliśmy jak ufoludki- w białych fartuchach, czepkach i bardzo gustownych bucikach. Wszystkim towarzyszyła atmosfera podniecenia i zaciekawienia. Co nas tutaj czeka? Byliśmy w serowni, laboratorium, dojrzewalni i centralnej sterowni. Dowiedzieliśmy się, że nie wolno pić zimnego mleka! Pamiętajcie-zawsze temperatura pokojowa. Pan Prezes Andrzej Stefanowicz, który oprowadzał nas po zakładzie i niezwykle interesująco przekazywał te wszystkie wiadomości, zwrócił również uwagę, że najlepsze mleko to takie tylko podgrzane, a nie  gotowane. Największe wrażenie wywarła na mnie wizyta w dojrzewalni. Ogromne półki po sam sufit, a na wszystkich „oddychające sery”. Pani Aneta Mostowiec, która zaprosiła nas do Spomleku, a która cały czas nam towarzyszyła i jak dobra mama troszczyła się, by czuliśmy się dobrze i bezpiecznie, pozwoliła potrzymać taki 9 kg "kawałeczek" sera!!!

 Niestety wszystko co dobre, szybko się kończy.

Na zakończenie spotkania pięknie podziękowaliśmy Panu Prezesowi Andrzejowi Stefanowiczowi i Pani Anecie Mostowiec, a Rada SKO przekazała kolorowe dyplomy.

Pięknie było i ciekawie, i zaskakująco, i pouczająco! Nasza przygoda z SKO trwa!

Zaskórniaczek

PS

Zapomniałem Was zapytać-czy wiecie co łączy SM Spomlek i Bank Spółdzielczy? Otóż historia ich powstania oparta jest na idei spółdzielczości!!!

 

 

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Szkolny Kluba Wolontariatu - pomoc Polakom na Kresach

20.10.2020
W październiku społeczność naszej szkoły wraz ze Szkolnym Klubem Wolontariatu jak co roku przyłączyła się do akcji „Święty Mikołaj z Polakami na Kresach” zorganizowanej przez Towarzystwo Patriotyczne KRESY w Częstochowie.
Więcej Szkolny Kluba Wolontariatu - pomoc Polakom na Kresach