Powrót do BlogowiSKO Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Lubczy
LEKCJA Z TALENTOWISKIEM

LEKCJA Z TALENTOWISKIEM

Warszawa 08.03.2019

PODATKOWE ABC

Dnia 7.03.2019 odbyła się w klasie V lekcja w ramach Ogólnopolskiego Programu TalentowiSKO.Temat lekcji to: „ Podatkowe ABC”. Celem lekcji było zapoznanie uczniów z  terminami: podatek od towarów i usług PTU, sprzedaż opodatkowana VAT, cena brutto, cena netto. Uczniowie  poznali też przykładowe wartości podatku od towarów i usług. Poprzez dyskusję próbowali znaleźć odpowiedź na pytanie: „Dlaczego płacimy podatki i na co są one przeznaczane?” Uczniowie pracowali w parach odczytując informacje, które znajdują się na paragonach fiskalnych, następnie wypełniali przygotowane przez nauczyciela karty pracy i wymieniali się zawartymi w nich informacjami. Uczniowie aktywnie pracowali w czasie lekcji. Mamy nadzieję, że uzyskane informacje wykorzystają w życiu codziennym.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Europejskie Dni Kodowania

23.10.2019
W dniach 5-20 października trwały Europejskie Dni Kodowania. Pamiętaliśmy o nich i wykonaliśmy pracę związane z odpowiednim kodowaniem.
Więcej Europejskie Dni Kodowania

Matematycznie zakręceni przedstawiamy „SZALONE LICZBY”

23.10.2019
Matematyka „królowa nauk” kojarzy się uczniom z trudnymi i żmudnymi działaniami, złożonymi zadaniami tekstowymi. Aby ocieplić wizerunek tej pięknej, ale przez wielu znienawidzonej nauki, SKO-wicze klas Vb i VII wzięli udział w projekcie, którego celem było pokazanie piękna oraz interesujących własności nietypowych liczb.
Więcej Matematycznie zakręceni przedstawiamy „SZALONE LICZBY”