Powrót do BlogowiSKO Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Lubczy
Lekcja z Talentowiskiem część 1

Lekcja z Talentowiskiem część 1

Warszawa 15.03.2018

Pomocnicy Mistrza Jana Pieniążka zapobiegają kradzieży

Dnia 16. 03.2018r. odbyła się w klasie III pierwsza część zajęć w ramach lekcji z Talentowiskiem . Do uczniów klasy III przybył niecodzienny gość  Mistrz Jan Pieniążek, który zajmuje się czuwaniem nad bezpieczeństwem ludzi i  strzeże zwłaszcza ich pieniędzy. Uczy też jak bezpiecznie z nich korzystać.

Mistrz Jan Pieniążek zainicjował dyskusję na temat bezpieczeństwa. Uczniowie wypowiadali się gdzie i w jakich sytuacjach czują się bezpiecznie i co najbardziej chronimy. Padały odpowiedzi, że bezpiecznie czujemy się w domu,
w szkole, a nawet w Kościele. Według uczniów najbardziej chronimy zdrowie, dom
 i oczywiście pieniądze.

W dalszej kolejności Mistrz Jan Pieniążek  przedstawił prezentację multimedialną pt. „ Bezpieczny Bank” oraz  „ Bezpieczne Pieniądze”. Po obejrzeniu prezentacji uczniowie mogli samodzielnie obejrzeć i sprawdzić w jaki sposób są zabezpieczone polskie banknoty. Następnie Mistrz Jan Pieniążek mówił
o bezpieczeństwie w Internecie.  Dla przestrogi uczniów i ich rodziców opowiedział
3 historyjki z codziennego życia, które uczą jak dbać o bezpieczeństwo naszych pieniędzy  mając konto internetowe i dokonując opłat przez Internet.

Zajęcia były bardzo ciekawe i pouczające dla uczniów klasy III. Mamy nadzieję, że zdobytą wiedzę wykorzystają w codziennym życiu.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Europejskie Dni Kodowania

23.10.2019
W dniach 5-20 października trwały Europejskie Dni Kodowania. Pamiętaliśmy o nich i wykonaliśmy pracę związane z odpowiednim kodowaniem.
Więcej Europejskie Dni Kodowania

Matematycznie zakręceni przedstawiamy „SZALONE LICZBY”

23.10.2019
Matematyka „królowa nauk” kojarzy się uczniom z trudnymi i żmudnymi działaniami, złożonymi zadaniami tekstowymi. Aby ocieplić wizerunek tej pięknej, ale przez wielu znienawidzonej nauki, SKO-wicze klas Vb i VII wzięli udział w projekcie, którego celem było pokazanie piękna oraz interesujących własności nietypowych liczb.
Więcej Matematycznie zakręceni przedstawiamy „SZALONE LICZBY”