Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Bogutach-Piankach
Lekcja o oszczędzaniu pt."Masz to jak w banku!Zadania i funkcje banków."

Lekcja o oszczędzaniu pt."Masz to jak w banku!Zadania i funkcje banków."

Warszawa 10.02.2019

Dnia 12.12.18r odbyła się w kl. V lekcja o oszczędzaniu. Wzięła w niej udział cała klasa. Cele zajęć to:uczeń wie, czym zajmują się banki. zna podstawowe rodzaje banków, uczeń wie, że pierwszymi bankami , były banki spółdzielcze, zna pochodzenie i cechy banków spółdzielczych i wie, że banki maja polski kapitał. Ponadto uczniowie na zajęciach stosowali w praktyce wiadomości nt. produktów bankowych i poznali najważniejsze kryteria wyboru banku.

Zajęcia trwały godzinę lekcyjną. Na tej lekcji uczniowie zapoznali się z różnymi rodzajami banków, ze szczególnym uwzględnieniem banków spółdzielczych. Uzupełnili wiedzę dotyczącą funkcjonowania banków. Poznali podstawowe usługi bankowe, m.in.: prowadzenie kont osobistych, czyli rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych, udzielanie kredytów, możliwość oszczędzania, korzystanie z lokat, kart płatniczych i kredytowych.Na tych zajęciach uczniowie również doskonalili umiejętności gospodarowaia własnymi pieniędzmi i podejmowania decyzji ekonomicznych.

Praca odbywała się w grupach oraz indywidualnie i zbiorowo metodami aktywizującymi. Wykorzystano również krzyżówki, burzę mózgów, piramidę priorytetów i metodę okrągłego stołu.

Podsumowanie zajęć-ewaluacja polegała na wypełnieniu krótkiej ankiety.Wynika z niej, że uczniowie świetnie się bawili i zdobyli mnóstwo wiedzy bankowej.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki