Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa nr 2 im. Św. Stanisława Kostki w Trzebosi
Lekcja historii

Lekcja historii

Warszawa 29.03.2017

której na pewno nie zapomnimy

22 marca szóstoklasiści odbyli niezwykłą lekcję historii. Najpierw udali się do łańcuckiego Domu Kultury, gdzie w "Kinie za Rogiem" obejrzeli fabularno-dokumentalny film "Chleba naszego powszedniego", przedstawiający przede wszystkim wzruszającą opowieść o rodzinie Ulmów z Markowej rozstrzelanych przez hitlerowców za ukrywanie w swoim domu żydowskich sąsiadów, ale też o innych mieszkańcach tej wsi, którzy podczas wojny z narażeniem życia ratowali Żydów.

Potem z przewodnikiem zwiedzili Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej - jedną z najmłodszych placówek muzealnych w regionie i w kraju, a także pierwszą instytucję muzealną poświęconą Polakom, którzy z narażeniem życia swojego i swoich bliskich, tak jak patroni Muzeum, nieśli pomoc prześladowanym w czasach niemieckiej okupacji Żydom.

Szóstacy mieli okazję przekonać się, że wykorzystywane w Muzeum nowoczesne formy przekazu, spełniające najnowsze standardy muzealnictwa, doskonale trafiają do każdego odbiorcy, również młodego.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki