Powrót do BlogowiSKO Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Lubczy
Lekcja z Talentowiskiem część 2

Lekcja z Talentowiskiem część 2

Warszawa 20.03.2018

Pomocnicy Mistrza Jana Pieniążka zapobiegają kradzieży

Dnia 20.03.2018 odbyła się druga część lekcji z Talentowiskiem. W zajęciach wzięli udział uczniowie klasy trzeciej. Uczniowie zostali podzieleni  na 4 grupy  i mieli do wykonania 7 zadań patrolowych. Do punktów z zadaniami   musieli dotrzeć  idąc według wskazówek i strzałek przyklejonych na szkolnym korytarzu. Każda grupa otrzymała kartę patrolu i wyruszała w poszukiwanie miejsc  z zadaniami ukrytymi na terenie szkoły. Przy każdym zadaniu był uczeń ze starszej klasy lub nauczyciel, który sprawdzał poprawność wykonania zadania i przyznawał punkty.

Zadanie  1 -  „ Bezpieczny dom, bezpieczny bank” 

Zadanie  polegało na prawidłowym podpisaniu elementów, które muszą być w domu i w banku szczególnie   zabezpieczone. Poprawność zadania oceniała Dominika Witas z klasy czwartej.

Zadanie  2  – „Quiz”

Każda grupa musiała odpowiedzieć na 4 pytania związane z bezpieczeństwem w Internecie związanym z prowadzeniem  konta bankowego. Nad poprawnością zadań czuwał sam Mistrz Jan Pieniążek.

Zadanie  3  – „Samarytańska pomoc”.

W tym zadaniu pomocnicy Jana Pieniążka musieli opatrzyć koledze  ranę, tak aby uniemożliwić zakażenie. Mieli do dyspozycji szkolną apteczkę. Prawidłowego bandażowania i opatrywania ran pilnował nauczyciel p. D. Korytowski.

 

Zadanie   4 - Bezpieczne hasło

W tym zadaniu uczniowie według określonych punktów instrukcji wymyślali i zapisywali swoje osobiste hasło dostępu np. do konta bankowego, oraz wykonywali odciski kciuków i porównywali je ze sobą. Nad poprawnością wykonania zadania czuwała p. dyrektor  Urszula Peruń.

 

Zadanie   5 - „Bezpieczne banknoty”

W tym zadaniu uczniowie musieli się wykazać  znajomością  zabezpieczeń stosowanych w banknotach. Nad poprawnością wykonywanych zadań czuwały koleżanki z klasy czwartej – Natalia Zielińska i Wiktoria Lasak.

 

Zadanie  6 - „Czuję się bezpiecznie.”

Aby czuć się bezpiecznie trzeba mieć wokół siebie przyjaciół. Uczniowie dobierali się w pary i mówili sobie „coś miłego”. Przyjaźń przypieczętowali uściskiem dłoni. Nad zadaniem czuwała wychowawczyni klasy trzeciej – p. Barbara Wasik.

Zadanie 7 „Skarb”

Ostatnie zadanie polegało na znalezieniu skarbu według instrukcji, którą dostała każda grupa. Skarbem były lizaki. Każda grupa, która zakończyła bieg patrolowy odnalazła zasłużony skarb.

Na zakończenie niecodziennej lekcji, która przyniosła uczniom wiele nauki i zabawy każda grupa patrolowa otrzymała dyplom za zajęcie 1, 2, 3 oraz 4 miejsca. Dyplomy wręczył Mistrz Jan Pieniążek. Uczniowie klasy III byli zachwyceni zajęciami i stwierdzili, że z niecierpliwością czekają na następną taką lekcję.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki