Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Radłowie
Legenda o Świętym Mikołaju

Legenda o Świętym Mikołaju

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Radłowie
Warszawa 01.12.2015

Odwiedził nas teatr Eden, który przygotował dla nas przedstawianie pt. „Legenda o Świętym Mikołaju”, dzięki któremu dzieci dowiedziały się, kim był naprawdę Święty Mikołaj. Przedstawiona historia pokazała również, jak ważne jest dzielenie się tym, co mamy, z innymi ludźmi.

O przedstawieniu:

"Głównym celem tego przedstawienia, jest przybliżenie dziecku poprzez legendę postaci św. Mikołaja Biskupa, poznanie jego życia i czynów oraz wyrabianie pozytywnych postaw poprzez zrozumienie pojęcia „czynienia dobra” jako bezinteresownego działania na rzecz innych ludzi.

Spektakl wzbogacony jest piękną scenografią oraz bardzo atrakcyjnymi strojami. Pełen zabawnych sytuacji wciąga małego widza w przedstawianą historię oraz daje poczucie, że każdy z nas może zostać świętym. Warto podkreślić fakt, że bajka opowiada prawdziwą historię życia świętego a nie zlaicyzowaną i błędną „amerykańską” wersję." ~ teatreden.pl

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Lekcja o banknotach

07.12.2021
W klasie 5b uczniowie mieli okazję zapoznać się z zabezpieczeniami pieniądza. Każdy uczeń otrzymał jeden banknot i według wskazówek nauczyciela mieli znaleźć jak najwięcej zabezpieczeń. Do wglądu mieli banknoty: 10 zł, 20 zł, 50 zł, 100 zł oraz 500 zł.
Więcej Lekcja o banknotach

Pomoc dla Józia

07.12.2021
Nasza szkoła przyłączyła się do akcji pomocy małemu Józiowi Wołkowskiemu.
Więcej Pomoc dla Józia

Mikołajki w klasie

07.12.2021
6 grudnia odbyły się klasowe Mikołajki. Ze względu na ograniczenia organizujemy je bez dodatkowych atrakcji z zewnątrz.
Więcej Mikołajki w klasie

Gromadź złotóweczki!

07.12.2021
Członkowie SKO przygotowali listki z hasłami o gromadzeniu pieniędzy na książeczce oszczędnościowej.
Więcej Gromadź złotóweczki!

„Symbolika liczb” - przedstawienie mówiące o tym, że liczby rządzą światem

07.12.2021
Od zarania dziejów liczbom przypisywano dodatkowe treści i znaczenie w określonym kontekście kulturowym lub literackim, a nawet naukowym – oprócz ich konkretnej wartości matematycznej. Przedstawienia symboliki liczb podjęli się uczniowie klasy 6a, którzy przygotowali inscenizację matematyczną, mówiąca o tym, że tak naprawdę liczby rządzą światem. I tak w humorystyczny, ale przemawiający do wyobraźni sposób, przedstawili znaczenie liczby trzy, siedem, Pi, trzynaście.
Więcej „Symbolika liczb” - przedstawienie mówiące o tym, że liczby rządzą światem