Powrót do BlogowiSKO Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Lubczy
" LATO GARMANNA"  spektakl teatralny

" LATO GARMANNA" spektakl teatralny

Warszawa 18.10.2015

Dzięki internetowej transmisji z Teatru Polskiego Baj w Warszawie uczniowie naszej szkoły mieli okazję 8 października obejrzeć przedstawienie pt. „Lato Garmanna” .

8 października interaktywny teatr dla szkół odsłonił swoją kurtynę. Na początek obejrzeliśmy spektakl  pt.„Lato Garmanna” w reżyserii Ewy Piotrowskiej.

Spektakl powstał na podstawie utworów Stiana Hole - współczesnego norweskiego grafika i autora książek dla dzieci. Przedstawia świat widziany oczami chłopca o imieniu Garmann – jego niepokoje i radości, przyjaźnie i antypatie. Hole, a za nim twórcy spektaklu, próbują dowieść, że trudne pytania o lęk, przemijanie, o przyjaźń i miłość nie są zarezerwowane tylko dla dorosłych.

Poznajemy Garmanna w ostatni dzień wakacji, kiedy zbliża się chwila, w której po raz pierwszy pójdzie do szkoły, czyli w momencie przełomowym, gdy kończy się beztroskie dzieciństwo, a zaczyna wychodzenie w świat-poza-domem. Garmannowe widzenie świata zmienia się, w miarę jak chłopiec dorasta i poszerza się krąg jego doświadczeń.

Mogliśmy obserwować jego relacje z rówieśnikami, fascynujące w swej szczerości podejście Garmanna do Ciotek-Staruszek oraz śledzić rozwój jego przyjaźni z Panem Znaczkiem, w której życiowa mądrość, spokój i samotność starego człowieka spotykała się z ciekawością świata nieśmiałego chłopca. Dorastający bohater przeżywał swoje pierwsze zauroczenie. Już nie sam, ale wspólnie z Johanne stawiał pytania dotyczące istoty świata, szukając na nie własnych odpowiedzi. Miał też wspólną prawdziwie kosmiczną tajemnicę. Spektakl został zrealizowany w ramach projektu „Dziecko – teatr – świat. Ponad barierami”.    Wszyscy uczniowie oglądali spektakl z zapartym tchem.                

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

POMAGAMY ADRIANKOWI

18.11.2019
Pomóżcie nam uwolnić Adrianka od horroru, który codziennie przeżywa! Proszą rodzice dziecka. SKO organizuje zbiórkę pieniędzy dla Adrianka.
Więcej POMAGAMY ADRIANKOWI