Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Wiechlicach
Korneliada - święto patrona naszej szkoły

Korneliada - święto patrona naszej szkoły

Warszawa 23.12.2015

Patronem naszej szkoły jest Kornel Makuszyński. Każdego roku obchodzimy święto naszej szkoły, które nazywa się Korneliada. W tym dniu urządzamy konkursy, turnieje, zabawy plastyczne i teatralne.

orneliada to turniej  literacko-sportowy organizowany corocznie z okazji Święta Patrona Szkoły.Uczniowie przygotowują się do niego ponad miesiąc. Czytają utwory Kornela Makuszyńskiego, zapoznają się też z najważniejszymi wydarzeniami z jego życia.

W tym roku ten bardzo ważny dla społeczności szkoły podstawowej dzień wypadł 25 listopada. Przygotowały go panie: Gabriela Laudacka, Nina Wachowska, Emilia Brysik, Irena Boczniewicz oraz nauczyciele wychowania fizycznego – pan Janusz Górski i  Marek Kozieł. Zmagania klas IV-VI miały miejsce w sali gimnastycznej. Uczniowie popisywali się znajomością treści książek naszego patrona oraz sprawnością fizyczną w konkurencjach sportowych.

Ostatecznie po bardzo zaciętej rywalizacji  II miejsce zajęła klasa V b, a miejsce III przypadło IV b. Zwycięzcy otrzymali w nagrodę słodkości. Dodatkowo specjalną nagrodę w postaci słuchawek otrzymała Zosia Gembara z klasy IV b, która wyróżniła się szczególnie dobrym przygotowaniem oraz wytrwałością i walecznością.

Zwycięzcy odebrali nagrody i dyplomy z rąk pani wicedyrektor Ewy Dudek

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki