Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Młodzieszynie
Konkurs wiedzy o pieniądzach, oszczędzaniu, SKO i BS

Konkurs wiedzy o pieniądzach, oszczędzaniu, SKO i BS

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Młodzieszynie
Warszawa 10.12.2017

Turniej wiedzy „Jeden z dziesięciu”

Po raz kolejny odbył się w naszej szkole 23 listopada 2017 roku konkurs "Jeden z dziesięciu" - Co wiem o pieniądzach, oszczędzaniu, SKO i Bankach Spółdzielczych. Inicjatorem i organizatorem konkursu była Szkolna Kasa Oszczędności. Wcześniej odbyły się wstępne eliminacje i losowanie miejsc. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała komisja, w skład której wchodziły: dyrektor Banku Spółdzielczego w Młodzieszynie p. R. Zielkowska, przedstawicielka BS w Sochaczewie p. S. Bębenek, dyrektor naszej szkoły p. M. Malczewska i prowadząca konkurs opiekun SKO.  Oczywiście chętni uczniowie z klas IV-VI mogli wcześniej zapoznać się z zakresem materiału i rzetelnie przygotować się do rywalizacji. I tak też się stało, choć pytania zaprezentowane przez p. Barbarę Sieczkowską do łatwych nie należały. Do walki zagrzewała melodia telewizyjnego show i aplauz zgromadzonej publiczności. Każdy z uczestników w pierwszej i drugiej turze miał do stracenia dwa baloniki, które po błędnej odpowiedzi skrupulatnie przebijała p. Beata Ciura. Za to odpowiedzi poprawne nagradzano czekoladowymi monetami euro, które okazały się swoistym trofeum dla każdego uczestnika.

Ostatecznie na placu boju zostały trzy osoby: Natalia Paruszewska kl. VI, Blanka Cybulska kl. VI, Magdalena Chudzyńska kl. IVc. Po emocjonującej, a jednocześnie bardzo taktycznej rywalizacji zwycięzcą została N. Paruszewska.

No cóż, Natalka nie dostała samochodu, zaproszenia na wycieczkę, ale otrzymała statuetkę - Jeden z dziesięciu. Pozostali finaliści również zostali nagrodzeni, ci którym nie udało się dotrzeć do finału otrzymali nagrody pocieszenia za podjęcie trudu udziału w turnieju. Nagrody ufundował BS w Sochaczewie i Rada Rodziców.

Wszyscy zawodnicy wykazali się ogromną wiedzą, jesteśmy z Was bardzo dumni, pełni podziwu i uznania.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki