Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Kuczynie
Konkurs wiedzy o pieniądzach i bankowości w klasach III- VI

Konkurs wiedzy o pieniądzach i bankowości w klasach III- VI

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Kuczynie
Warszawa 29.03.2017

W dniu 29 marca 2017 r. wszyscy uczniowie z klas III- VI przystąpili do konkursu wiedzy o pieniądzach i bankowości przygotowanego przez opiekunkę SKO.

29 marca 2017r. odbył się konkurs wiedzy o pieniądzach i bankowości. Konkurs miał formę pisemnego testu składającego się z dwudziestu pytań i był podzielony na dwie kategorie wiekowe: klasy III i IV oraz klasy Vi VI.

W pierwszej kategorii wiekowej zwyciężył Sebastian Tymiński  z klasy III, drugie miejsce zajęły uczennice: Julia Sylwestrzuk(klasa  III) i Marta Sylwestrzuk( klasa IV).  Na trzecim miejscu znalazła się Julia Steć z klasy IV.

W drugiej kategorii wiekowej zwyciężyła uczennice klasy V Kinga Kulesza.  Drugie miejsce zajęły: Julia Lubowicka i Dominika Tomczuk z klasy VI, zaś trzecie Oliwia Puchalska i Damian Dąbrowski również z klasy VI. Zdobywcy czołowych lokat wykazali się wysokim poziomem wiedzy. Zwycięzcy udzielili 100% poprawnych odpowiedzi, a pozostali stracili od 1 do 3 punktów. Gratulujemy znakomitej znajomości pojęć bankowych i związanych z pieniędzmi !

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

19.11.2019
W ramach edukacji ekonomicznej, która jest jednym z priorytetowych zadań MEN na obecny rok szkolny, w klasie IV b przeprowadzono lekcję wychowawczą pt „Reklamacji nie udziela się... ?”. Podczas zajęć wyjaśniono i przedyskutowano takie pojęcia jak konsument, zakupy, reklama, reklamacja, oszczędzanie, sortowanie śmieci, dbanie o ekologię itp. Kwestie wydawało by się proste, a jednak zupełnie nowe dla niektórych czwartoklasistów.
Więcej Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

Brawo Lenka!

18.11.2019
Lenka z czwartej klasy pomogła osobom, które chorują na nowotwory.
Więcej Brawo Lenka!

Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

18.11.2019
Historia żyje w piosence” – taki właśnie tytuł nosił tegoroczny montaż słowno – muzyczny przygotowany i zaprezentowany przez zuchów i harcerzy z działającego przy naszej szkole 2.Szczepu Harcerskiego "MEMORIA". Cała zgromadzona publiczność, w tym przedstawiciele Sybiraków, władz wojewódzkich, powiatowych i  lokalnych, a także przedstawiciele działających na terenie sołectwa i sąsiednich miejscowości organizacji pozarządowych, rodzice i cała społeczność szkolna miała możliwość przenieść się w czasy, gdy mieszkańcy stolicy – poza bronią i podstępem - walczyli z Niemcami także dowcipem i piosenką, choć narażali się tym na surowe kary, a często także na śmierć.
Więcej Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

Finał Kasztanobrania

18.11.2019
Od około miesiąca uczniowie naszej szkoly brali udział w Kasztanobraniu. Udalo nam sie zebrać okolo 400kg kasztanów, które w ubiegły piątek 8 listopada zostały przekazane Kołu Łowieckiemu "Darz Bór".
Więcej Finał Kasztanobrania