Powrót do BlogowiSKO Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Lubczy
KONKURS PLASTYCZNY "MIŚ PLUSZOWY Z LOGO SKO"

KONKURS PLASTYCZNY "MIŚ PLUSZOWY Z LOGO SKO"

Warszawa 28.11.2016

Obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia w naszej szkole.

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiony dodatek przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Moda na tego typu przytulankę nigdy nie przemija i  nie ma takiego domu w Polsce, w którym na półce, łóżku lub fotelu nie siedzi misiu. Nasza szkoła po raz pierwszy obchodziła święto misia i podczas szkolnego apelu został rozstrzygnięty klasowy konkurs plastyczny pod hasłem "Miś pluszowy z logo SKO".

I miejsce - przedszkolaki

II miejsce - klasa V

III miejsce - klasa III

Podczas apelu uczniowie musieli wykazać się znajomością bajek, których głównymi bohaterami są misie. Po odczytaniu krótkiego opisu należało podać prawidłową nazwę bajki - nazwę misia, o którym była mowa w opisie. Trzeba przyznać, że uczniowie świetnie poradzili sobie z misiowymi zagadkami, a w nagrodę otrzymali to, co uwielbia jeść najbardziej znany miś - miód podany na kawałku wafla.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

19.11.2019
W ramach edukacji ekonomicznej, która jest jednym z priorytetowych zadań MEN na obecny rok szkolny, w klasie IV b przeprowadzono lekcję wychowawczą pt „Reklamacji nie udziela się... ?”. Podczas zajęć wyjaśniono i przedyskutowano takie pojęcia jak konsument, zakupy, reklama, reklamacja, oszczędzanie, sortowanie śmieci, dbanie o ekologię itp. Kwestie wydawało by się proste, a jednak zupełnie nowe dla niektórych czwartoklasistów.
Więcej Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

Brawo Lenka!

18.11.2019
Lenka z czwartej klasy pomogła osobom, które chorują na nowotwory.
Więcej Brawo Lenka!

Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

18.11.2019
Historia żyje w piosence” – taki właśnie tytuł nosił tegoroczny montaż słowno – muzyczny przygotowany i zaprezentowany przez zuchów i harcerzy z działającego przy naszej szkole 2.Szczepu Harcerskiego "MEMORIA". Cała zgromadzona publiczność, w tym przedstawiciele Sybiraków, władz wojewódzkich, powiatowych i  lokalnych, a także przedstawiciele działających na terenie sołectwa i sąsiednich miejscowości organizacji pozarządowych, rodzice i cała społeczność szkolna miała możliwość przenieść się w czasy, gdy mieszkańcy stolicy – poza bronią i podstępem - walczyli z Niemcami także dowcipem i piosenką, choć narażali się tym na surowe kary, a często także na śmierć.
Więcej Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

Finał Kasztanobrania

18.11.2019
Od około miesiąca uczniowie naszej szkoly brali udział w Kasztanobraniu. Udalo nam sie zebrać okolo 400kg kasztanów, które w ubiegły piątek 8 listopada zostały przekazane Kołu Łowieckiemu "Darz Bór".
Więcej Finał Kasztanobrania