Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa nr 1 w Bieruniu
Konkurs "Dziękuję, ja się nie truję".

Konkurs "Dziękuję, ja się nie truję".

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa nr 1 w Bieruniu
Warszawa 30.12.2016

W ramach Tygodnia Profilaktycznego zorganizowano konkurs pt. „Dziękuję, ja się nie truję”, mający na celu poruszenie tematu uzależnień.

Uczniowie klas młodszych deklamowali wiersze, których tematami były: słodycze, telewizja, komputer, natomiast uczniowie klas starszych przygotowali scenki, poruszające problem uzależnienia od papierosów, alkoholu i narkotyków.

Uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani, dojrzale przekazali treści danego problemu uzależnień. Uczniowie klas I-III w trakcie wygłaszania wierszy pokazali odpowiednie wyczucie i zrozumienie treści tematu. O wartości artystycznej recytacji świadczyła właściwa i umiejętna interpretacja tekstu, a także zastosowanie rekwizytów (szczególnie tych zrobionych własnoręcznie). Uczniowie klas IV-VI tworząc scenki, doświadczali tego, co jest udziałem twórców teatru – trudu tworzenia, wysiłku fizycznego i duchowego, przyjemności współpracy. Dialogi były przemyślane, dojrzałe, na wysokim poziomie. Występujący wyreżyserowali historię, przygotowali poszczególne sceny oraz konkretne rekwizyty. Podczas występów uczniowie doznawali dużych emocji związanych z występem przed publicznością oraz jury (w składzie: p. dyrektor Gabriela Lipińska, p. v-ce dyrektor Alina Czerwińska, p. pedagog Klementyna Ficek, p. Dorota Dworakowska, p. Sonia Rozmus i p. Katarzyna Wesołowska).

Konkurs miał na celu uświadomienie uczniom czym właściwie są uzależnienia i jakie zagrożenia ze sobą niosą oraz pokazanie, że wszystko zależy od indywidualnej decyzji każdego z nich.

Prezentowany poziom był tak wysoki, że trudno było wybrać trzy najlepsze wiersze i scenki, o wyniku zdecydował wyraz artystyczny, zrozumienie tematu oraz odpowiedni strój i rekwizyty.

WYNIKI:

Klasy I-III: I miejsce - Dominik Rozmus 2b

II miejsce - Maja Wojtala 3c

III miejsce - Zuzanna Ledwoń 2g

Wyróżnienie: Julia Kubica i Zofia Lorenc 3a

Klasy IV-VI: I miejsce – klasa 4d Kinga Stokfisz, Piotr Pluta, Filip Zioła

II miejsce – klasa 4b Jakub Soiński, Sebastian Grupa, Kamil Sadowski

III miejsce – klasa 5a Natalia Stacha, Bartłomiej Karwat, Natalia Stacha

klasa 6d Kamil Siemionowicz, Paweł Strzeżyk, Kacper Wilk

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Wycieczka z SKO w tle

21.03.2023
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi 20 marca wybrali się na wyjątkową wycieczkę. Najpierw w Gminnym Ośrodku Kultury w Żołyni obejrzeli film Clifford. Wielki czerwony pies, następnie odwiedzili zespół pałacowy w Julinie, w którym znajduje się przepiękny Pałacyk Myśliwski Potockich. Nie lada atrakcją okazało się również ognisko i wspólne grillowanie. To był dzień pełen wrażeń i z pewnością na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.
Więcej Wycieczka z SKO w tle

Rymowanka o oszczędzaniu

20.03.2023
Opiekun SKO zorganizował konkurs na najciekawszą rymowankę o oszczędzaniu. Do organizatora wpłynęło kilka prac.
Więcej Rymowanka o oszczędzaniu