Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego w Świlczy
KOLEJNY RAZ DZIELIMY SIĘ DOBREM...

KOLEJNY RAZ DZIELIMY SIĘ DOBREM...

Warszawa 20.04.2018

Szkolny wolontariat, całe środowisko szkolne - wspólnie z nauczycielami i wychowawcami, przystępuje do zimowych akcji charytatywnych w naszej szkole.

"POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ", "SZLACHETNA PACZKA", pomoc dla PODKARPACKIEGO HOSPICJUM DLA DZIECI, "GÓRA GROSZA" - to tylko niektóre akcje prowadzone w naszej szkole na rzecz potrzebujących Dzieci i Ich Rodzin. W tym szczególnym czasie - przed wizytą św. Mikołaja i świętami Bożego Narodzenia - uczymy się wrażliwości jednocześnie poznając wartość pieniądza. Nawet drobne kwoty przeznaczone na wsparcie mają swoją znaczenie i są darem serca....
M. in. wsparliśmy potrzebującą pomocy rodzinę pani Bożeny.

Szkoła Podstawowa w Świlczy również przystąpiła pierwszy raz do Projektu "POMAGANIE PRZEZ UBRANIE", który wspiera Fundacja "AKOGO" Pani Ewy Błaszczyk. Wyszczególnione ubrania zbierane są do końca czerwca do specjalnie oznaczonego kontenera ustawionego przed wejściem do szkoły od strony hali sportowej . Została również  zorganizowana i przeprowadzona akcja "Pomóżmy zwierzakom", która polegała na zebraniu i dostarczeniu pokarmów oraz niezbędnych akcesoriów dla zwierząt do Miejskiego Schroniska dla Zwierząt Bezdomnych KUNDELEK w Rzeszowie.
ZA WSZYSTKIE DARY SERCA - W IMIENIU POTRZEBUJĄCYCH – SERDECZNIE DZIĘKUJEMY NASZYM UCZNIOM I ICH RODZICOM!

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

19.11.2019
W ramach edukacji ekonomicznej, która jest jednym z priorytetowych zadań MEN na obecny rok szkolny, w klasie IV b przeprowadzono lekcję wychowawczą pt „Reklamacji nie udziela się... ?”. Podczas zajęć wyjaśniono i przedyskutowano takie pojęcia jak konsument, zakupy, reklama, reklamacja, oszczędzanie, sortowanie śmieci, dbanie o ekologię itp. Kwestie wydawało by się proste, a jednak zupełnie nowe dla niektórych czwartoklasistów.
Więcej Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

Brawo Lenka!

18.11.2019
Lenka z czwartej klasy pomogła osobom, które chorują na nowotwory.
Więcej Brawo Lenka!

Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

18.11.2019
Historia żyje w piosence” – taki właśnie tytuł nosił tegoroczny montaż słowno – muzyczny przygotowany i zaprezentowany przez zuchów i harcerzy z działającego przy naszej szkole 2.Szczepu Harcerskiego "MEMORIA". Cała zgromadzona publiczność, w tym przedstawiciele Sybiraków, władz wojewódzkich, powiatowych i  lokalnych, a także przedstawiciele działających na terenie sołectwa i sąsiednich miejscowości organizacji pozarządowych, rodzice i cała społeczność szkolna miała możliwość przenieść się w czasy, gdy mieszkańcy stolicy – poza bronią i podstępem - walczyli z Niemcami także dowcipem i piosenką, choć narażali się tym na surowe kary, a często także na śmierć.
Więcej Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

Finał Kasztanobrania

18.11.2019
Od około miesiąca uczniowie naszej szkoly brali udział w Kasztanobraniu. Udalo nam sie zebrać okolo 400kg kasztanów, które w ubiegły piątek 8 listopada zostały przekazane Kołu Łowieckiemu "Darz Bór".
Więcej Finał Kasztanobrania