Powrót do BlogowiSKO Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Lubczy
OSZCZĘDZAĆ I DZIELIĆ SIĘ - TO WIELKA SZTUKA!

OSZCZĘDZAĆ I DZIELIĆ SIĘ - TO WIELKA SZTUKA!

Warszawa 06.03.2016

NIESIEMY POMOC JAKUBOWI - akcja charytatywna

W odpowiedzi na apel Fundacji na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „Pomóż i Ty”, która zwróciła się do nas z uprzejmą prośbą o pomoc finansową na rzecz podopiecznego Jakuba , który w wyniku przebytych operacji wrodzonej wady serca pod postacią przerwanego łuku aorty utracił lewą nogę, odpowiedzieliśmy organizując akcję charytatywną.

Obecnie Jakub wymaga stałej rehabilitacji aby powrócić do zdrowia. Niezbędna jest również częsta wymiana protezy nogi z powodu jego szybkiego wzrostu.  

W naszej szkole opiekunka Szkolnej Kasy Oszczędności organizuje pomoc charytatywną na rzecz osób potrzebujących pomocy. Od wielu lat współpracujemy z Fundacją Na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych POMÓŻ I TY”. Za każdym razem staramy się przyłączyć do tej akcji i pomóc finansowo na miarę naszych możliwości. Organizujemy wówczas sprzedaż cegiełek w postaci kalendarzyków, otrzymanych do rozprowadzenia w szkole przez Fundację. Do akcji przyłączają się również nauczyciele i pracownicy szkoły, aby wesprzeć tak szcztny cel. udało nam się zebrać kwotę 330.00 zł -trzysta trzydzieści złotych. 

Zdajemy sobie sprawę, że kwota, którą udało nam się zebrać nie jest zbyt duża, ale wychodzimy z założenia, że każdy grosz się liczy jeśli chodzi o pomoc dla drugiego człowieka. nie możemy być przecież obojętni na los potrzebujących i oczekujacych pomocy. Dlatego zawsze staramy się pomagać na tyle ile możemy. 

Wiemy, że rodzinie Jakuba jest bardzo ciężko zgromadzić całą sumę na zakup nowych protez, które są szansą na jego prawidłowy rozwój i naukę chodzenia. Mamy nadzieję, że w ślad za nami pójdą inni ludzie o dobrym sercu, którym życie ludzkie nie jest obojętne. 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Dzień kota

23.02.2020
17 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kota. Z tej okazji na świetlicy przeprowadziliśmy lekcje o kocich zwyczajach, mitach na temat kotów, śpiewaliśmy wspólnie kocie piosenki oraz wykonywaliśmy koty pod różnymi postaciami
Więcej Dzień kota

,,Góra grosza"

23.02.2020
Szkolna Kasa Oszczędności zorganizowała na terenie szkoły zbiórkę pieniędzy w ramach akcji ,,Góra grosza".
Więcej ,,Góra grosza"

JASEŁKA

23.02.2020
Uczniowie klas IV-VIII przygotowali wspaniałe przedstawienie jasełkowe dla całej społeczności szkolnej.
Więcej JASEŁKA

Stypendiada wczesnoszkolna

23.02.2020
W dniach 2-12 grudnia 2019 r. w naszej szkole odbył się ogólnopolski konkurs „Stypendiada wczesnoszkolna” dla uczniów klas I-III
Więcej Stypendiada wczesnoszkolna