Powrót do BlogowiSKO Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Lubczy
KolędowiSKO

KolędowiSKO

Warszawa 29.01.2018

Wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek.

W dniu 29.01.2018r. odbyło się w naszej szkole KolędowiSKO, w czasie którego  uczniowie z naszej szkoły śpiewali kolędy i pastorałki. Na uroczystość przybył zaszczytny gość, jakim był  ks. Romuald Iskra.

KolędowiSKO zostało przygotowane przez opiekunów SKO p. Monikę Witkowską- Mazur, p. Barbarę Wasik oraz katechetę p. Teresę Celary. 

Śpiewanie kolęd to tradycja znana i kultywowana od lat w naszej kulturze chrześcijańskiej.   Zbiorowe śpiewanie w ogóle jest czymś, co ludzi bardzo zbliża, ale śpiewanie kolęd to coś szczególnego. Wszyscy śpiewamy wtedy pieśni, które znamy, lubimy i dobrze nam się kojarzą, bo pamiętamy je z dzieciństwa, bo są ciepłe, melodyjne, piękne. Siedząc wspólnie w gronie innych śpiewających, czujemy z nimi szczególną bliskość, radość ze spotkania, doznajemy wielu przyjemnych emocji – takimi słowami rozpoczęła KolędowiSKO dyrektor szkoły p. Urszula Peruń i przywitała uczniów, rodziców i zaproszonych gości. 

Uroczyste KolędowiSKO rozpoczęli kolędnicy z naszego szkolnego koła teatralnego krótkim przedstawieniem zawierającym humorystyczne sceny, które wprowadziły słuchaczy w nastrój śpiewania kolęd.

Każda klasa śpiewała wylosowaną wcześniej i przygotowaną  kolędę. Uczniowie wspaniale zaprezentowali się w klasowym śpiewaniu. Brzmienie pięknych polskich kolęd i pastorałek niosło się echem po całej szkole. Nastrojowa sceneria oraz obecność zaszczytnego gościa jakim był proboszcz ks. Romuald Iskra uświetniła szkolne KolędowiSKO. Tradycja Kolędowiska na pewno będzie kontynuowana w naszej szkole.

 Zachęcamy wszystkich - Śpiewajcie kolędy! A kto nie śpiewa, niech żałuje.

                                                                 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki