Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Lisiowólce
Kochamy nasze Mamy!

Kochamy nasze Mamy!

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Lisiowólce
Warszawa 31.05.2014

Przedstawienie szkolnego teatrzyku

Dzień dobry!

Dzisiaj opowiem Wam o dalszej części tego wyjątkowego święta-Dnia Mamy. Najpierw było spotkanie w młodszych klasach. Później teatrzyk szkolny „Bez Kapelusza” pod kierunkiem Pani Dyrektor Urszuli Kubaczyńskiej zaprezentował sztukę „Gnomy”. Już od 16 lat nasi aktorzy uświetniają  szkolne uroczystości. Dla wszystkich kochanych mam przygotowano sztukę o przygodach dwóch gnomów- braci Jazgota i Wytrzeszcza. Choć główni bohaterowie nie są najlepszymi wzorami do naśladowania, bawią się w błocie, drapią się, łowią tłuste liszki (brrrrrr…!!!), to jednak okazują się bardzo życzliwymi gnomami i ratują biedną księżniczkę przed straszliwym smokiem. Po drodze trafiają do dość niezwykłej szkoły dla rodziców, gdzie straszny bazyliszek uczy jak radzić sobie z dziećmi, by nie mówiły „dzień dobry”, „przepraszam” czy dziękuję (???). Muszę powiedzieć Was w sekrecie, że nasze mamy świetnie się bawiły, ale na pewno nie chciałyby chodzić do tej szkoły. Bracia spotykają również „dyplomowaną wróżkę ogrodniczkę”, która myśli, że są oni dziećmi i postanawia ich umyć oraz „zająć  się” OGONKAMI i DUŻYMI USZAMI!!! Nie muszę Wam opowiadać jak szybko nasze gnomy uciekały od wróżki. Jak to w baśniach bywa, historia kończy się szczęśliwie. Bracia wracają do swojego bagienka, a uratowana księżniczka zostaje ich przyjaciółką.

Nasi aktorzy stanęli na wysokości zadania, a ich wspaniałą grę uzupełniły niezwykłe kostiumy. Zebrani widzowie nagrodzili ich gromkimi brawami. Po przedstawieniu nadszedł czas na spotkania w starszych klasach. Wychowawcy przygotowali mnóstwo niespodzianek. Były lekcje otwarte, zagadki, rebusy, występy. Tego dnia wszystkie mamy z naszej szkoły mogły poczuć się wyjątkowo, bo są przecież dla nas najważniejsze, najukochańsze i najlepsze na cały świat!

Pozdrawiam,

Zaskórniaczek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Szkolny Kluba Wolontariatu - pomoc Polakom na Kresach

20.10.2020
W październiku społeczność naszej szkoły wraz ze Szkolnym Klubem Wolontariatu jak co roku przyłączyła się do akcji „Święty Mikołaj z Polakami na Kresach” zorganizowanej przez Towarzystwo Patriotyczne KRESY w Częstochowie.
Więcej Szkolny Kluba Wolontariatu - pomoc Polakom na Kresach

Zdrowo jem, więcej wiem - sukces

18.10.2020
Uczniowie klas I-II ze Szkoły Podstawowej w Woźnikach - Ligota Woźnicka, uczęszczający na zajęcia świetlicowe, brali udział w projekcie "Zdrowo jem, więcej wiem", który jest objęty honorowym patronatem Pierwszej Damy, Agaty Kornahauser-Dudy.
Więcej Zdrowo jem, więcej wiem -  sukces