Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wielkiej
KLUB MIŁOŚNIKÓW KSIĄŻKI

KLUB MIŁOŚNIKÓW KSIĄŻKI

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wielkiej
Warszawa 12.12.2016

DZIAŁAMY W SZKOLE

        W naszej szkole od września 2016 roku działa  Klub Miłośników Książki. Stanowi  jedno z działań zaplanowanych w ramach „Szkolnego Programu działań w zakresie upowszechniania czytelnictwa, rozwijania kompetencji czytelniczych wśród dzieci”. Program powstał w trosce o poprawę czytelnictwa. Wpisuje się w podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2016/2017 ogłoszone przez MEN.  Działalność Klubu Miłośników Książki ma na celu rozwijanie zainteresowań  i zdolności uczniów, rozbudzanie czytelnictwa, pozyskanie jak największej grupy uczniów do prac na rzecz propagowania czytelnictwa i włączenie uczniów w reklamę biblioteki na terenie szkoły i środowiska lokalnego.

Od początku roku szkolnego Klub Miłośników Książki pod opieką nauczyciela bibliotekarza przeprowadził szereg działań, m.in.: głośne czytanie książek najmłodszym dzieciom w ramach akcji „Czytamy Najmłodszym” ( 2 razy w tygodniu), konkurs plastyczno-techniczny „Mój ulubiony Miś” (w związku z obchodami Światowego Dnia Pluszowego Misia), pasowanie uczniów klasy I na czytelników, wystawki i gazetki tematyczne, opracowanie i wydanie broszurki dla rodziców „Czytajmy dzieciom”, zachęcanie rodziców do codziennego czytania wspólnie z dziećmi – popularyzacja akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, plakaty propagujące czytelnictwo, ankieta dla uczniów klas III-VI na temat ich zainteresowań czytelniczych.

Wszystkie podjęte działania mają na celu wdrożenie uczniów do częstych kontaktów z książką, gdyż czytanie jest podstawowym narzędziem myślenia i zdobywania wiedzy.

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Konkurs na pracę pisemną „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „

13.10.2019
Regulamin konkursu na pracę pisemną Cele konkursu: Popularyzowanie wśród uczniów idei oszczędzania Kształtowanie wyobraźni uczniów Warunki uczestnictwa: Konkurs jest skierowany do uczniów klas I-VIII Tematyka pracy: „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „ Konkurs będzie oceniany w kategoriach wiekowych Klasy I-III Klasy IV-VIII Praca pisemna
Więcej Konkurs na pracę pisemną „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „