Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa im. Piastów Śląskich w Bukowicach
KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

Warszawa 31.01.2019

Ostatnim wpisem dotyczącym świątecznego czasu w naszej szkole będzie krótka relacja z naszego wielkiego przedsięwzięcia jakim był KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY.

  Rozmaite ozdoby świąteczne, bombki, stroiki, świąteczne smakołyki to tylko niektóre atrakcje, jakie można było nabyć w niedzielne grudniowe  popołudnie, na kiermaszu świątecznym zorganizowanym przez pracowników i rodziców naszej szkoły.

Po raz kolejny mogliśmy poczuć przedsmak nadchodzących świąt Bożego Narodzenia, a to za sprawą świątecznego kiermaszu, z którego dochód w całości zostanie przeznaczony na cele szkoły.

Kiermaszowe stoiska kusiły świątecznymi ozdobami, dodatkowo szczęśliwcy mogli nabyć m.in. kosmetyki, choinki wykonane z papierowej wikliny, zestaw ogrodowy, bony do miejscowych zakładów fryzjerskich, srebrne stroiki, lampiony, zestaw do fondue, a nawet „łapacza snów” czy żywą gęś.

Goście mogli także posilić się pysznym ciastem upieczonym przez rodziców naszych uczniów, a także skosztować domowego chleba ze smalcem i z ogóreczkami. Kiermaszowe stoiska serwowały także bigos, krokiety i barszczyk.

Oprócz strawy dla ciała organizatorzy zapewnili także strawę dla ducha, gdyż ze sceny popłynęły piękne kolędy i pastorałki w wykonaniu przedszkolaków, uczniów klas 1-3, którzy zaprezentowali się w pastorałkach o aniołkach, zachwycili publiczność „Tańcem Śnieżynek”, czy zagraniem kolędy „Wśród nocnej ciszy” na bum bum rurkach.

Równie pięknie zaprezentowali się gimnazjaliści w utworze ”Jingle Bell Rock”.

Na scenie pojawili się również nauczyciele, którzy zaśpiewali takie utwory, jak „Mały Dobosz” i „Mario, czy Ty wiesz”.

Niedzielne popołudnie uświetnił także swoją obecnością chór Ballada oraz absolwenci bukowickiej szkoły. 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki