Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krzęcinie
Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

Wpis dodany przez szkołę Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krzęcinie
Warszawa 19.11.2019

W ramach edukacji ekonomicznej, która jest jednym z priorytetowych zadań MEN na obecny rok szkolny, w klasie IV b przeprowadzono lekcję wychowawczą pt „Reklamacji nie udziela się... ?”. Podczas zajęć wyjaśniono i przedyskutowano takie pojęcia jak konsument, zakupy, reklama, reklamacja, oszczędzanie, sortowanie śmieci, dbanie o ekologię itp. Kwestie wydawało by się proste, a jednak zupełnie nowe dla niektórych czwartoklasistów.

Uświadomiono  dzieciom m.in. jak działa reklama, dlaczego warto chodzić na zakupy z własną torbą, czy trzeba czytać etykiety produktów i po co robić listę zakupów. Na koniec burzliwej debaty dzieci zagrały w grę Bingo, w której musiały szybko odnaleźć osoby spełniające warunki opisane w pytaniach.

Wywołała ona wiele emocji i wrzawy, gdyż chętnych do zostania superkonsumentem było wielu. Na szczęście przed końcem lekcji udało się wyłonić zwycięzców, którzy wykazali się znajomością tych pojęć w codziennym życiu. Zajęcia, oprócz wdrażania do zaradności życiowej i przestrzeganiu zasad fair play,  sprzyjały również integracji klasy i wskazały na liderów , którzy potrafili sprytnie działać w warunkach konkurencji i pod presją czasu.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki