Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Wieleninie
Jaś i Małgosia uczą członków oszczędzania w SKO

Jaś i Małgosia uczą członków oszczędzania w SKO

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Wieleninie
Warszawa 29.03.2019

Występ o oszczędzaniu w Szkolnej Kasie Oszczędności

W dniu 27 marca  Szkole Podstawowej w Wieleninie  dla wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej w Wieleninie i członków SKO z gminy Uniejów członkowie SKO  Wielenin zorganizowali  występ promujący oszczędzanie w SKO pt. „Jaś i Małgosia uczą członków oszczędzania w SKO”. Przedstawienie zaczyna się wygnaniem Jasia i Małgosi do krainy Baby Jagi przez Bankową Radę Starszych. Tam, mają zgłosić się do Baby Jagi, której zadaniem jest nauczenie bohaterów dobrych nawyków oszczędzania. Wcześniej, Baba Jaga była biedna, ponieważ nierozsądnie wydawała pieniądze, ale po przystąpieniu do Szkolnej Kasy Oszczędności nauczyła się oszczędzania. Teraz musi sama przekonać do tego samego Jasia i Małgosię, W zadaniu pomagają jej miejscowi członkowie SKO, czyli zwierzątka i krasnale leśne, które podają wiele przykładów pozytywów wynikających z oszczędzania. Oprócz warstwy aktorskiej, przedstawienie zawierało całą gamę piosenek, a całość składała się na wspaniałe artystyczne doświadczenie. W przedstawieniu pojawia się cała galeria barwnych postaci zwierząt. Na uwagę zasługują piękne stroje, które zostały wykonane przez opiekunki SKO razem z rodzicami członków Szkolnej Kasy Oszczędności. Razem z bohaterami bajki  ,,Jaś i Małgosia” uczyliśmy się jak oszczędzać w SKO. Artyści swym występem na pewno przekonali wszystkich zgromadzonych, że SKO pozwala spełniać swoje marzenia. Po raz kolejny uczniowie szkoły mieli możliwość nauczenia się oszczędzania, a zarazem mądrego gospodarowania pieniędzmi , co oczywiście zaprocentuje w ich dorosłym życiu. Ponadto przekonali się, ,,że marzenia mogą się spełnić, trzeba tylko zaoszczędzić. Ważnym przesłaniem naszego przedstawienia było wskazanie, że drogą do osiągnięcia stawianych sobie celów są przede wszystkim systematyczne oszczędzanie i mądre gospodarowanie finansami. Cała uroczystość przeplatana była piosenkami o oszczędzaniu i tańcami. Oto dyrektor szkoły p.E.Goszczyk i przedstawiciele Banku Spóldzielczego w Poddębicach.

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

19.11.2019
W ramach edukacji ekonomicznej, która jest jednym z priorytetowych zadań MEN na obecny rok szkolny, w klasie IV b przeprowadzono lekcję wychowawczą pt „Reklamacji nie udziela się... ?”. Podczas zajęć wyjaśniono i przedyskutowano takie pojęcia jak konsument, zakupy, reklama, reklamacja, oszczędzanie, sortowanie śmieci, dbanie o ekologię itp. Kwestie wydawało by się proste, a jednak zupełnie nowe dla niektórych czwartoklasistów.
Więcej Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

Brawo Lenka!

18.11.2019
Lenka z czwartej klasy pomogła osobom, które chorują na nowotwory.
Więcej Brawo Lenka!

Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

18.11.2019
Historia żyje w piosence” – taki właśnie tytuł nosił tegoroczny montaż słowno – muzyczny przygotowany i zaprezentowany przez zuchów i harcerzy z działającego przy naszej szkole 2.Szczepu Harcerskiego "MEMORIA". Cała zgromadzona publiczność, w tym przedstawiciele Sybiraków, władz wojewódzkich, powiatowych i  lokalnych, a także przedstawiciele działających na terenie sołectwa i sąsiednich miejscowości organizacji pozarządowych, rodzice i cała społeczność szkolna miała możliwość przenieść się w czasy, gdy mieszkańcy stolicy – poza bronią i podstępem - walczyli z Niemcami także dowcipem i piosenką, choć narażali się tym na surowe kary, a często także na śmierć.
Więcej Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

Finał Kasztanobrania

18.11.2019
Od około miesiąca uczniowie naszej szkoly brali udział w Kasztanobraniu. Udalo nam sie zebrać okolo 400kg kasztanów, które w ubiegły piątek 8 listopada zostały przekazane Kołu Łowieckiemu "Darz Bór".
Więcej Finał Kasztanobrania