Powrót do BlogowiSKO Szkoła Filialna w Sieroniowicach
"Jak to dawniej w szkole było..."

"Jak to dawniej w szkole było..."

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Filialna w Sieroniowicach
Warszawa 29.10.2013

"Żywa" lekcja historii.

23 września uczniowie brali udział w spotkaniu pt. „Jak to dawniej w szkole było...”. Babcia Julii, pani Monika Kulik, opowiadała nam o tym, jak wyglądało szkolne życie uczniów. Wspomniała o karach cielesnych, które ponosili uczniowie za czasami nawet małe przewinienia. Mówiła o szkolnych przedmiotach, zajęciach z techniki i wychowania fizycznego. Opowiadała o szkolnych podręcznikach, wyposażeniu ucznia w przybory szkolne oraz o uczniowskim stroju, czyli granatowych fartuszkach.

Następnie głos zabrała babcia Olivera – pani Teresa Nowak. Przedstawiła nam losy sieroniowickiej podstawówki od początku jej powstania. Opowiadała również o pracy nauczyciela, gdyż przez wiele lat pracowała w naszej szkole jako nauczyciel. Wszyscy z zaciekawieniem słuchaliśmy wspomnień byłej uczennicy i pani nauczycielki. Bardzo się cieszymy, że chodzimy do naszej szkoły teraz.

Paniom Monice Kulik i Teresie Nowak  bardzo dziękujemy za przyjęcie naszego zaproszenia i żywą lekcję historii przedstawioną naszym wychowankom.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

MOJA ULUBIONA LICZBA

19.04.2024
Matematyczny konkurs plastyczny: Adresaci konkursu - uczniowie SOSW Miłakowo Czas trwania - 26.02.24 - 07.03.24 Wyniki zostaną ogłoszone w DNIU MATEMATYKI - 12.03.24r
Więcej MOJA ULUBIONA LICZBA

Owady z rolek.

18.04.2024
Lata osa koło nosa, na nos patrzy się z ukosa. a my z rolek osę i inne owady zrobimy, bo się ich nie boimy.
Więcej Owady z rolek.

Złoto za złoto Mamy I miejsce

17.04.2024
W Szkole Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi zakończył się Szkolny Konkurs SKO "Grosz do grosza". Niezmiernie miło nam jest poinformować, że najwięcej monet zgromadziła klasa VI. W przeliczeniu na jednego ucznia SKO-wicze zebrali 266 monet.
Więcej Złoto za złoto  Mamy I miejsce