Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Nałęczowie
Jak racjonalnie wydawać pieniądze?

Jak racjonalnie wydawać pieniądze?

Warszawa 01.05.2016

Zabawa w sklep i prawdziwe zakupy w markecie

Wyjątkowa planeta, którą dzieci bardzo kochają: Planeta Zabawka

Wylądowaliśmy na wyjątkowej planecie - planecie Zabawka. To na niej dowiedzieliśmy się, jak racjonalnie wydawać pieniądze, nauczyliśmy się rozumienia między innymi takich określeń, jak: "Wyrzucić pieniądze w błoto", "Kupić za psie pieniądze" i "Kupić kota                     w worku". Podczas naszego pobytu na niej rozmawialiśmy o  wpływie reklamy na zakupy dzieci i ich bliskich, a także przygotowywaliśmy niezbędne rady dla wszystkich przed wyruszeniem na zakupy. Największą atrakcją dnia była zabawa  „w sklep”. W sklepie                             z zabawkami dzieci wydawały wykonane przez siebie pieniądze i planowały kolejne zakupy. Następnie udaliśmy się na  prawdziwe zakupy do sklepu „Alibi”.     

Podczas kwietniowej podróży dzieci dowiedziały się też jak bezpiecznie spędzać czas podczas zabaw na podwórku, na placu zabaw i w domu. Poznały dokładnie budowę roweru oraz utrwaliły wiedzę jak bezpiecznie jeździć na rowerze. Po pozytywnym zaliczeniu sprawdzianu teoretycznego, dzieci  przystąpiły do  jazdy na własnym rowerze na szkolnym placu manewrowym.

W klasie, po naszej podróży pozostał „Grosikowy ślad”, a nam zostały wspomnienia. Niedługo miesiąc maj i kolejna wyprawa.

                                                                          Kitka Oszczędzaczka

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Warto czytać

20.05.2020
Uczniowie klasy 2a na stronach szkoły zachęcali koleżanki i kolegów do czytania książek. Wykonali samodzielnie plakaty propagujące czytanie wybranych przez nich pozycji.
Więcej Warto czytać