Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Siemiechowie
„JAK OBYCZAJ STARY KAŻE …”

„JAK OBYCZAJ STARY KAŻE …”

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Siemiechowie
Warszawa 04.04.2014

W kwietniu wśród uczniów klas IV – VI w naszej szkole został przeprowadzony konkurs pod hasłem ,,Wielkanocne zwyczaje w Polsce”. Członkowie SKO z powodzeniem wykonali różne prace plastyczne przedstawiające polskie tradycje i zwyczaje związane ze Świętami Wielkanocnymi.

Celem konkursu było pielęgnowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych w Polsce, rozwijanie zdolności plastycznych dzieci z wykorzystaniem różnych technik.  I tu niespodzianka! Organizatorzy nie spodziewali się takiej ilości, tak różnorodnych prac. Dzieci wykazały się niesamowitą inwencją twórczą i postawiły szacowną komisję przed nie lada zadaniem. Po burzliwych obradach postanowiono przyznać  I miejsce Justynie Słomskiej, III miejsce – Weronice Kubik i wyróżnienie Weronice Sapała.  Wszystkie utalentowane  laureatki  są  uczennicami klasy IV i należą do SKO. 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

19.11.2019
W ramach edukacji ekonomicznej, która jest jednym z priorytetowych zadań MEN na obecny rok szkolny, w klasie IV b przeprowadzono lekcję wychowawczą pt „Reklamacji nie udziela się... ?”. Podczas zajęć wyjaśniono i przedyskutowano takie pojęcia jak konsument, zakupy, reklama, reklamacja, oszczędzanie, sortowanie śmieci, dbanie o ekologię itp. Kwestie wydawało by się proste, a jednak zupełnie nowe dla niektórych czwartoklasistów.
Więcej Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

Brawo Lenka!

18.11.2019
Lenka z czwartej klasy pomogła osobom, które chorują na nowotwory.
Więcej Brawo Lenka!

Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

18.11.2019
Historia żyje w piosence” – taki właśnie tytuł nosił tegoroczny montaż słowno – muzyczny przygotowany i zaprezentowany przez zuchów i harcerzy z działającego przy naszej szkole 2.Szczepu Harcerskiego "MEMORIA". Cała zgromadzona publiczność, w tym przedstawiciele Sybiraków, władz wojewódzkich, powiatowych i  lokalnych, a także przedstawiciele działających na terenie sołectwa i sąsiednich miejscowości organizacji pozarządowych, rodzice i cała społeczność szkolna miała możliwość przenieść się w czasy, gdy mieszkańcy stolicy – poza bronią i podstępem - walczyli z Niemcami także dowcipem i piosenką, choć narażali się tym na surowe kary, a często także na śmierć.
Więcej Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

Finał Kasztanobrania

18.11.2019
Od około miesiąca uczniowie naszej szkoly brali udział w Kasztanobraniu. Udalo nam sie zebrać okolo 400kg kasztanów, które w ubiegły piątek 8 listopada zostały przekazane Kołu Łowieckiemu "Darz Bór".
Więcej Finał Kasztanobrania