Powrót do BlogowiSKO Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Lubczy
II GMINNY KONKURS SKO

II GMINNY KONKURS SKO

Warszawa 27.03.2018

"Umiemy dodawać i mnożyć, będziemy umieli oszczędzać"

27 marca 2018 roku odbył się w Samorządowej Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Lubczy II  Gminny Konkurs SKO pod hasłem "Umiemy dodawać i mnożyć, będziemy umieli oszczędzać". Konkurs zorganizowany był przez p. Monikę Witkowską – Mazur i p. Barbarę Wasik w ramach ogólnopolskiego programu Talentowisko, w którym uczestniczy nasza szkoła. Patronem  konkursu był Bank Spółdzielczy w Wodzisławiu.

  W konkursie wzięło udział 13 uczniów z klas III z 4 szkół z terenu Gminy Wodzisław. Uczestnicy konkursu mieli do rozwiązania 12 zadań matematycznych. Wśród zadań znalazła się  m.in. krzyżówka,  zadania na obliczenia pieniężne oraz zadania z treścią sprawdzające umiejętności rachunkowe w zakresie podstawy programowej klasy III. Najtęższe umysły matematyczne z klas trzecich z terenu naszej gminy mierzyły się z zadaniami, które wymagały zarówno wiedzy ogólnej, umiejętności logicznego myślenia, jak i  kreatywnego rozwiązywania problemów. Uczniowie świetnie poradzili sobie z zadaniami, poziom wiedzy uczestników był bardzo wysoki, więc komisja konkursowa przyznała egzeqwo po dwa pierwsze, drugie i trzecie miejsca.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce: Bartosz Wąchała – SP w Niegosławicach, Aleksander Kapela –                                 SSP w Wodzisławiu.

II miejsce: Katarzyna Golda – SSP w Lubczy, Mikołaj Puszyński –
SSP w Lubczy.

III miejsce: Jakub Jawor – SP w Mierzawie, Zofia Ptak – SSP w Wodzisławiu.

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe , pozostali uczestnicy dyplomy za udział  oraz drobne upominki. Wszystkie nagrody zostały ufundowane przez Patrona konkursu Bank Spółdzielczy w Wodzisławiu. Nagrody wszystkim uczestnikom oraz słodki upominek wręczył zaproszony gość , którym był przedstawiciel BS w Wodzisławiu  p. Józef Urbański. Pani dyrektor SSP w Lubczy bardzo serdecznie podziękowała wszystkim uczniom  za udział w konkursie oraz nauczycielom i dyrektorom szkół za przygotowanie swoich wychowanków. Serdeczne podziękowania skierowała również do Dyrektora i Zarządu Banku Spółdzielczego w Wodzisławiu za patronat nad konkursem i sfinansowanie nagród.

Gratulujemy serdecznie wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki