Powrót do BlogowiSKO Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Lubczy
II GMINNY KONKURS SKO

II GMINNY KONKURS SKO

Warszawa 27.03.2018

"Umiemy dodawać i mnożyć, będziemy umieli oszczędzać"

27 marca 2018 roku odbył się w Samorządowej Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Lubczy II  Gminny Konkurs SKO pod hasłem "Umiemy dodawać i mnożyć, będziemy umieli oszczędzać". Konkurs zorganizowany był przez p. Monikę Witkowską – Mazur i p. Barbarę Wasik w ramach ogólnopolskiego programu Talentowisko, w którym uczestniczy nasza szkoła. Patronem  konkursu był Bank Spółdzielczy w Wodzisławiu.

  W konkursie wzięło udział 13 uczniów z klas III z 4 szkół z terenu Gminy Wodzisław. Uczestnicy konkursu mieli do rozwiązania 12 zadań matematycznych. Wśród zadań znalazła się  m.in. krzyżówka,  zadania na obliczenia pieniężne oraz zadania z treścią sprawdzające umiejętności rachunkowe w zakresie podstawy programowej klasy III. Najtęższe umysły matematyczne z klas trzecich z terenu naszej gminy mierzyły się z zadaniami, które wymagały zarówno wiedzy ogólnej, umiejętności logicznego myślenia, jak i  kreatywnego rozwiązywania problemów. Uczniowie świetnie poradzili sobie z zadaniami, poziom wiedzy uczestników był bardzo wysoki, więc komisja konkursowa przyznała egzeqwo po dwa pierwsze, drugie i trzecie miejsca.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce: Bartosz Wąchała – SP w Niegosławicach, Aleksander Kapela –                                 SSP w Wodzisławiu.

II miejsce: Katarzyna Golda – SSP w Lubczy, Mikołaj Puszyński –
SSP w Lubczy.

III miejsce: Jakub Jawor – SP w Mierzawie, Zofia Ptak – SSP w Wodzisławiu.

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe , pozostali uczestnicy dyplomy za udział  oraz drobne upominki. Wszystkie nagrody zostały ufundowane przez Patrona konkursu Bank Spółdzielczy w Wodzisławiu. Nagrody wszystkim uczestnikom oraz słodki upominek wręczył zaproszony gość , którym był przedstawiciel BS w Wodzisławiu  p. Józef Urbański. Pani dyrektor SSP w Lubczy bardzo serdecznie podziękowała wszystkim uczniom  za udział w konkursie oraz nauczycielom i dyrektorom szkół za przygotowanie swoich wychowanków. Serdeczne podziękowania skierowała również do Dyrektora i Zarządu Banku Spółdzielczego w Wodzisławiu za patronat nad konkursem i sfinansowanie nagród.

Gratulujemy serdecznie wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

19.11.2019
W ramach edukacji ekonomicznej, która jest jednym z priorytetowych zadań MEN na obecny rok szkolny, w klasie IV b przeprowadzono lekcję wychowawczą pt „Reklamacji nie udziela się... ?”. Podczas zajęć wyjaśniono i przedyskutowano takie pojęcia jak konsument, zakupy, reklama, reklamacja, oszczędzanie, sortowanie śmieci, dbanie o ekologię itp. Kwestie wydawało by się proste, a jednak zupełnie nowe dla niektórych czwartoklasistów.
Więcej Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

Brawo Lenka!

18.11.2019
Lenka z czwartej klasy pomogła osobom, które chorują na nowotwory.
Więcej Brawo Lenka!

Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

18.11.2019
Historia żyje w piosence” – taki właśnie tytuł nosił tegoroczny montaż słowno – muzyczny przygotowany i zaprezentowany przez zuchów i harcerzy z działającego przy naszej szkole 2.Szczepu Harcerskiego "MEMORIA". Cała zgromadzona publiczność, w tym przedstawiciele Sybiraków, władz wojewódzkich, powiatowych i  lokalnych, a także przedstawiciele działających na terenie sołectwa i sąsiednich miejscowości organizacji pozarządowych, rodzice i cała społeczność szkolna miała możliwość przenieść się w czasy, gdy mieszkańcy stolicy – poza bronią i podstępem - walczyli z Niemcami także dowcipem i piosenką, choć narażali się tym na surowe kary, a często także na śmierć.
Więcej Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

Finał Kasztanobrania

18.11.2019
Od około miesiąca uczniowie naszej szkoly brali udział w Kasztanobraniu. Udalo nam sie zebrać okolo 400kg kasztanów, które w ubiegły piątek 8 listopada zostały przekazane Kołu Łowieckiemu "Darz Bór".
Więcej Finał Kasztanobrania