Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Radłowie
Historia SKO

Historia SKO

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Radłowie
Warszawa 05.05.2014

Grosz do grosza i zbierze się kokosza

Pierwsza idea oszczędzania poruszona była już przez Komisję Edukacji Narodowej, która w 1773r. zalecała "ćwiczyć dzieci w oszczędzaniu".

W 1925 r. Minister Wyznań Religijnych i Oświęcenia Publicznego wydał ogólnik głoszący: "młodzieży szkolnej należy wpajać umiejętność i zasady oszczędzania pieniędzy". W 1927 r. rozpoczęły działalność Szkolne Kasy Oszczędności, które w 1935 r. zostały objęte zarządem Pocztowej Kasy Oszczędności trwa do dziś i jest statusowym obowiązkiem banku PKO BP S.A.

Członkami SKO mogą być uczniowei ze szkół lub drużyn harcerskich działających przy szkole. Ich interesy wobec banku reprezentuje nauczyciel - opiekun SKO, na nazwisko jego i dyrektora szkoły wystawiana jest obiegowa książeczka oszczędnościowi uczniów - członka SKO. Indywidualne wpłaty rejestrownae są w książeczce, której właścicielem jest uczeń.

Aktualnie w Polsce działą ok. 3,5 tys. Szkolnych Kas Oszczędności, które zrzeszają ponad 350 000 członków.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Podręczniki dla Afryki

05.12.2021
Wraz z fundacją Dzieci Afryki ruszamy z pierwszą edycją akcji "Podręczniki za grosiki" dedykowanej dwóm szkołą podstawowym: Szkole im. Ryszarda Kalicińskiego w Bundoli oraz Szkole św. Elżbiety w Kiruddu.
Więcej Podręczniki dla Afryki

Zbieramy baterie

05.12.2021
Nasze szkoła rozpoczyna zbiórkę baterii oraz telefonów komórkowych. Zachęcamy uczniów do oddawania zużytych baterii i telefonów. Nie kosztuje nas to wiele wysiłku, a możemy w ten sposób oszczędzić zasoby naturalne i chronić środowisko.
Więcej Zbieramy baterie

Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia

05.12.2021
W dniach 31.10 – 1.11.2021 nasi uczniowie kwestowali przy kościele św. Andrzeja Boboli w Miliczu, włączając się, jak co roku, w akcję „Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia”.
Więcej Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia