Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Nałęczowie
GOŚCINNE PROGI BANKU SPÓŁDZIELCZEGO W NAŁĘCZOWIE

GOŚCINNE PROGI BANKU SPÓŁDZIELCZEGO W NAŁĘCZOWIE

Warszawa 25.03.2015

Uczniowie klasy 1a z wizytą w Banku Spółdzielczym

W dniu 25 marca uczestniczyliśmy w niezwykłej lekcji. Zamiast w sali szkolnej zajęcia odbyły się w siedzibie Banku Spółdzielczego w Nałęczowie.

Mogliśmy zobaczyć Bank od środka i wejść do pomieszczeń, w których wolno przebywać tylko pracownikom. Pracownicy Banku w bardzo ciekawy sposób zapoznawali nas z działalnością Banku oraz udzielali odpowiedzi na pytania: Czym jest konto bankowe?, Czym się różni karta płatnicza od kredytowej?, Dlaczego w Banku potrzebny jest kasjer, mimo, że są bankomaty?

Dzieci mogły zobaczyć, jak wygląda praca w banku oraz cała procedura dostarczania pieniędzy. Uczniowie zobaczyli, jak są przeliczane banknoty i monety za pomocą specjalnych urządzeń.

Największą atrakcją wizyty okazał się gabinet Pana Prezesa. Mogliśmy tam usiąść w wygodnym fotelu i zobaczyć niemal wszystkie miejsca, które przed chwilą zwiedzaliśmy, dzięki monitoringowi.

Otoczeni ogromną życzliwością, obdarowani nagrodami i słodkościami, z żalem opuszczaliśmy gościnne progi Banku.

Wizyta w Banku odbyła się w ramach realizacji Programu Talentowisko, którego celem jest rozwijanie talentów wśród dzieci i młodzieży poprzez promowanie dobrych nawyków w zakresie oszczędzania i przedsiębiorczości.

                                                                                                       

                                                                                                                                                   

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Europejskie Dni Kodowania

23.10.2019
W dniach 5-20 października trwały Europejskie Dni Kodowania. Pamiętaliśmy o nich i wykonaliśmy pracę związane z odpowiednim kodowaniem.
Więcej Europejskie Dni Kodowania

Matematycznie zakręceni przedstawiamy „SZALONE LICZBY”

23.10.2019
Matematyka „królowa nauk” kojarzy się uczniom z trudnymi i żmudnymi działaniami, złożonymi zadaniami tekstowymi. Aby ocieplić wizerunek tej pięknej, ale przez wielu znienawidzonej nauki, SKO-wicze klas Vb i VII wzięli udział w projekcie, którego celem było pokazanie piękna oraz interesujących własności nietypowych liczb.
Więcej Matematycznie zakręceni przedstawiamy „SZALONE LICZBY”