Powrót do BlogowiSKO Publiczna Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Wąsewie
GDYBYM   ZAOSZCZĘDZIŁA   TYSIĄC   ZŁOTYCH   W   SKO...

GDYBYM ZAOSZCZĘDZIŁA TYSIĄC ZŁOTYCH W SKO...

Warszawa 16.02.2015

Natalia stworzy Policję dla zwierząt w Wąsewie

„Gdybym zaoszczędziła tysiąc złotych w SKO, to…”

Gdybym zaoszczędziła tysiąc złotych w SKO, to założyłabym Policję dla zwierząt  w Wąsewie. Byłaby to instytucja pomagająca zwierzętom w potrzebie. Ja pracowałabym jako policjantka. Przyjmowałbym wezwania i jechała do zwierzątka, któremu dzieje się krzywda. Nie ważne, czy byłby to kot, pies, czy świnka morska. Jeśli zwierzę byłoby zaniedbane lub porzucone, to szukałabym właściciela               i zgłosiłabym sprawę do sądu. Biednym zwierzakom robiłabym zdjęcia, be sędzia ocenił, czy trzeba zabrać na stałe zwierzątko od właściciela, czy może ono do niego wrócić. Każde zabrane zwierzątko byłoby pod opieką weterynarza. Po pewnym czasie, gdy zwierzątko będzie wyleczone i całkowicie zdrowe trafi do kącika adopcyjnego. To ja będę decydować, czy nowy kandydat na właściciela jest dla zwierzątka odpowiedni. Ważne, by było otoczone opieką i miłością. Potem będę regularnie odwiedzać oddanych do adopcji swoich podopiecznych. Mam nadzieję, że uda mi się uszczęśliwić wiele zwierzęcych serduszek.

W przyszłości, gdy moja działalność będzie znana postaram się o fundusze od sponsorów, którzy tak samo jak ja kochają zwierzaki. Swoja pracę pokażę innym ludziom poprzez film na Animal Planet. Bardzo marzę o założeniu Policji dla zwierząt w Wąsewie, dlatego systematycznie oszczędzam w SKO.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Lekcja o banknotach

07.12.2021
W klasie 5b uczniowie mieli okazję zapoznać się z zabezpieczeniami pieniądza. Każdy uczeń otrzymał jeden banknot i według wskazówek nauczyciela mieli znaleźć jak najwięcej zabezpieczeń. Do wglądu mieli banknoty: 10 zł, 20 zł, 50 zł, 100 zł oraz 500 zł.
Więcej Lekcja o banknotach

Pomoc dla Józia

07.12.2021
Nasza szkoła przyłączyła się do akcji pomocy małemu Józiowi Wołkowskiemu.
Więcej Pomoc dla Józia

Mikołajki w klasie

07.12.2021
6 grudnia odbyły się klasowe Mikołajki. Ze względu na ograniczenia organizujemy je bez dodatkowych atrakcji z zewnątrz.
Więcej Mikołajki w klasie

Gromadź złotóweczki!

07.12.2021
Członkowie SKO przygotowali listki z hasłami o gromadzeniu pieniędzy na książeczce oszczędnościowej.
Więcej Gromadź złotóweczki!

„Symbolika liczb” - przedstawienie mówiące o tym, że liczby rządzą światem

07.12.2021
Od zarania dziejów liczbom przypisywano dodatkowe treści i znaczenie w określonym kontekście kulturowym lub literackim, a nawet naukowym – oprócz ich konkretnej wartości matematycznej. Przedstawienia symboliki liczb podjęli się uczniowie klasy 6a, którzy przygotowali inscenizację matematyczną, mówiąca o tym, że tak naprawdę liczby rządzą światem. I tak w humorystyczny, ale przemawiający do wyobraźni sposób, przedstawili znaczenie liczby trzy, siedem, Pi, trzynaście.
Więcej „Symbolika liczb” - przedstawienie mówiące o tym, że liczby rządzą światem