Powrót do BlogowiSKO Publiczna Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Wąsewie
GDYBYM   ZAOSZCZĘDZIŁ/A   TYSIĄC   ZŁOTYCH   W   SKO...

GDYBYM ZAOSZCZĘDZIŁ/A TYSIĄC ZŁOTYCH W SKO...

Warszawa 11.02.2015

Uczniowie mieli dokończyć zdanie: "Gdybym zaoszczędził/a tysiąc złotych w SKO..." Oto, co powiedzieli uczniowie, którzy są na zdjęciu.

Gdybym zaoszczędziła tysiąc złotych w SKO, to kupiłabym ubrania, ponieważ moda to moja pasja. Połowę pieniędzy oddałabym rodzicom, bo są dla mnie bardzo mili i zawsze o mnie dbają.

Maga, kl. IV

 

Gdybym zaoszczędziła tysiąc złotych w SKO, to przeznaczyłabym całą kwotę dla ludzi potrzebujących, ponieważ ich sytuacja jest bardzo ciężka i żal mi ich, poza tym lubię pomagać.

Kasia, kl. IV

 

Gdybym zaoszczędziła tysiąc złotych w SKO, to pojechałabym nad morze, ponieważ jeszcze nigdy tam nie byłam, a bardzo chciałabym zobaczyć duże statki i ogrom morskiej wody.

Ola, kl. IV

 

Gdybym zaoszczędził tysiąc złotych w SKO, to kupiłbym profesjonalny sprzęt do nagrywania i zacząłbym zarabiać na studia. Dzięki temu rodzice nie musieliby wydawać na moją edukację dużej ilości pieniędzy i mieliby więcej na inne ważne wydatki.

Jakub, kl. VI

 

Gdybym zaoszczędził tysiąc złotych w SKO, to pojechałbym w góry, do Zakopanego. Bardzo podoba mi się ta część Polski, poza tym uwielbiam się wspinać.

Łukasz, kl. IV

 

Gdybym zaoszczędziła tysiąc złotych w SKO, to część pieniędzy oddałabym rodzicom, aby mieli za co dokończyć remont pokoju. Część pieniędzy przeznaczyłabym na zakup książek, które są moją pasją. Znaczną kwotę przeznaczyłabym na sierociniec, ponieważ los skrzywdzonych dzieci jest dla mnie ważny.

Maja, kl. IV

 

Gdybym zaoszczędziła tysiąc złotych w SKO, to oddałabym je na schronisko dla zwierząt w Warszawie, ponieważ zwierzęta tam żyjące szczególnie potrzebują naszej troski.

Alicja, kl. V

 

Gdybym zaoszczędziła tysiąc złotych w SKO, to przeznaczyłabym je dla fundacji „Zarażamy radością”, ponieważ chciałabym pomóc niepełnosprawnym dzieciom, aby mogłyby żyć lepiej i godniej, i żeby nie były postrzegane tylko przez pryzmat swojej choroby. Mam nadzieję, że ta kampania nadal będzie się rozwijać i „zarażać radością”.

Klaudia, kl. VI

 

 

Gdybym zaoszczędziła tysiąc złotych w SKO, to kupiłabym mamię sukienkę i torebkę, o których marzy. Mama mierzyła taką sukienkę ostatnio i leżała na niej, jakby była specjalnie dla niej uszyta. Torebka bardzo pasowałaby do tej kreacji. Dlatego, gdy uda mi się zaoszczędzić tysiąc złotych w SKO, to spełnię marzenie mojej mamy.

Weronika, kl. IV

 

Gdybym zaoszczędziła tysiąc złotych w SKO, to dałabym je moim rodzicom, żeby wpłacili te pieniądze na konto bankowe. Tam byłyby bezpieczne, a rosnący procent z tej sumy ułatwiłby mi w przyszłości zakup samochodu, mieszkania lub innej pożytecznej rzeczy, która ułatwiłaby mi funkcjonowanie w dorosłym życiu. Ponad to zaoszczędzone pieniądze mogłabym przeznaczyć na naukę w szkole wyższej lub, jeśli zaistniałaby taka potrzeba, wesprzeć rodzinę bądź przyjaciół, którzy znajdą się w trudnej sytuacji finansowej.

Marta, kl. IV

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki