Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Siemiechowie
Finał konkursu matematycznego PANGEA

Finał konkursu matematycznego PANGEA

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Siemiechowie
Warszawa 08.05.2016

29 kwietnia w Warszawie odbył się finał Międzynarodowego Konkursu Matematycznego PANGEA. Do konkursu przystąpiliśmy po raz pierwszy i odnieśliśmy sukces. Paweł Oleksyk, uczeń klasy VI, wraz z opiekunką SKO pojechał do stolicy wziąć udział w finale.

Konkurs Matematyczny Pangea jest organizowany przez Meridian International School w Warszawie we współpracy z Akademią Finansów i Biznesu Vistula.  Celem konkursu jest rozwijanie matematycznych pasji, odkrywanie talentów, upowszechnianie nawyku matematycznego myślenia. To sposób na poszerzanie horyzontów i rozbudzanie motywacji. Udział w nim pozwoli uczniom czerpać radość z odkrywania tajników matematyki . W I etapie wzięło udział 120635 uczestników z całej Polski. Konkurs Pangea został objęty patronatem Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Kuratorium Oświaty w Krakowie, Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim, Kuratorium Oświaty w Katowicach.  Paweł Oleksyk wraz z nauczycielkąmatematyki zostali zaproszeni przez organizatorów Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Pangea   do wzięcia udziału w WIELKIM FINALE .  W etapie finałowym brało udział 1300 uczniów w dwóch miastach Warszawie i Wrocławiu. Konkurs przeprowadzany jest w 17 krajach Europy.  Zadania finałowe miały formę testu wielokrotnego wyboru. Czas pracy wynosił 90 minut, uczniowie mieli do rozwiązania 30 zadań. Maksymalnie mogli uzyskać 120 punktów. Pawełek osiągnął wspaniały wynik, taki sam jak w I etapie konkursu - 91%,  zajmując 27 miejsce w Polsce. Nasz uczeń wyprzedził  zatem 140 szostolasistów starujących w finale. Po zmaganiach z matematycznymi zawiłościami, finalista  udał się na przejażdżkę ulicami Warszawy, podziwiając  zabytki stolicy. Największą atrakcją dla młodego matematyka było  wejście na Stadion Narodowy. Widząc ten obiekt niejednokrotnie w telewizji,  nie spodziewał się, że w rzeczywistości wywrze na nim tak ogromne wrażenie.

TALENT I PRACA - Do sukcesu nie wystarczy nauczyciel i talent, ale też pracowity, chętny uczeń. I taki się u nas znalazł - nie kryje satysfakcji Elżbieta Iwaniec. - Praca z nimi była przyjemnością, ale i trudem. Bo zdolny uczeń jest bardziej wymagający. Ale oby każdy z nas miał takie "zmartwienia" - dodaje z uśmiechem, gratulując Pawełkowi wspaniąłych osiągnięć. 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

19.11.2019
W ramach edukacji ekonomicznej, która jest jednym z priorytetowych zadań MEN na obecny rok szkolny, w klasie IV b przeprowadzono lekcję wychowawczą pt „Reklamacji nie udziela się... ?”. Podczas zajęć wyjaśniono i przedyskutowano takie pojęcia jak konsument, zakupy, reklama, reklamacja, oszczędzanie, sortowanie śmieci, dbanie o ekologię itp. Kwestie wydawało by się proste, a jednak zupełnie nowe dla niektórych czwartoklasistów.
Więcej Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

Brawo Lenka!

18.11.2019
Lenka z czwartej klasy pomogła osobom, które chorują na nowotwory.
Więcej Brawo Lenka!

Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

18.11.2019
Historia żyje w piosence” – taki właśnie tytuł nosił tegoroczny montaż słowno – muzyczny przygotowany i zaprezentowany przez zuchów i harcerzy z działającego przy naszej szkole 2.Szczepu Harcerskiego "MEMORIA". Cała zgromadzona publiczność, w tym przedstawiciele Sybiraków, władz wojewódzkich, powiatowych i  lokalnych, a także przedstawiciele działających na terenie sołectwa i sąsiednich miejscowości organizacji pozarządowych, rodzice i cała społeczność szkolna miała możliwość przenieść się w czasy, gdy mieszkańcy stolicy – poza bronią i podstępem - walczyli z Niemcami także dowcipem i piosenką, choć narażali się tym na surowe kary, a często także na śmierć.
Więcej Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

Finał Kasztanobrania

18.11.2019
Od około miesiąca uczniowie naszej szkoly brali udział w Kasztanobraniu. Udalo nam sie zebrać okolo 400kg kasztanów, które w ubiegły piątek 8 listopada zostały przekazane Kołu Łowieckiemu "Darz Bór".
Więcej Finał Kasztanobrania