Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkolno-Przedszkolny w Świątkach
Festiwal nauki.

Festiwal nauki.

Warszawa 06.05.2019

W dniu 19 października 2018 roku (piątek), po raz drugi, odbył się w Szkole Podstawowej w Świątkach Festiwal Nauki związany z projektem Nowoczesna Edukacja. Tym razem Festiwal podsumowywał trwanie projektu w szkole. Dlatego też na początku głos zabrała p. Dyrektor i podziękowała Wójtowi Gminy Świątki za wsparcie udzielone przez Gminę przy przygotowaniu projektu (partner projektu) oraz Dyrektorce TPD z Olsztyna za realizację projektu przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Warmińsko-Mazurski Oddział Regionalny. Impreza rozpoczęła się widowiskową Chemią ognia. Podczas pokazu zaprezentowano, czym właściwie jest ogień i przeprowadzono z nim najróżniejsze eksperymenty. Uczniowie zobaczyli: • chemiczną lawę; • chemiczne eksplozje; • zwariowaną chemiczną pianę; • szalony dym; • kolorowy ogień. Show łączyło elementy naukowe z humorystycznymi i przedstawiało w nietypowy sposób zagadnienia związane z tematem temperatury, ognia i chemii.

Podczas Festiwalu uczniowie szkoły mieli możliwość pogłębiania swojej wiedzy i rozwijania zainteresowań poprzez udział w tematycznych zajęciach prowadzonych na pięciu stanowiskach przez firmę EduFun Centrum Interaktywnej Edukacji i Zabawy:

1        Robotyka,

2        Domek zielarki,

3       Odkrywamy kosmos,

4       Potęga elektryczności,

5       Chemiczne show.

 

Oprócz tego nauczyciele naszej szkoły zorganizowali w pracowniach dodatkowe zajęcia, podczas których uczniowie poznawali świat przyrody, wykorzystując mikroskopy, grali w gry planszowe, poznali elementy kodowania,  bawili się z Daszem i Dotem, robotami wspomagającymi naukę kodowania, brali udział w zajęciach sportowych oraz zajęciach prowadzonych przez szkolnego pedagoga.

W nielicznych przerwach między tyloma różnorodnymi atrakcjami uczniowie, nauczyciele i przybyli goście zostali poczęstowani grochówką i pysznym ciastem.

Mimo zmęczenia, spowodowanego napiętym planem Festiwalu, uczniowie opuszczali szkołę w doskonałych humorach, ponieważ nawet przez sekundę, podczas festiwalu, nie odczuli znudzenia.

Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji Festiwalu składamy rodzicom, nauczycielom oraz sekretarce naszej szkoły za koordynację wszystkich działań.

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Dzień Dziecka w Turośli

14.06.2019
Jak co roku skorzystaliśmy z uprzejmości Wójta Gminy Turośl i Szkoły Podstawowej w Turośli i udaliśmy się na gminne obchody Dnia Dziecka.
Więcej Dzień Dziecka w Turośli