Powrót do BlogowiSKO Szkoła Filialna w Sieroniowicach
Fascynuje nas nauka i nowe technologie ...

Fascynuje nas nauka i nowe technologie ...

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Filialna w Sieroniowicach
Warszawa 27.02.2015

z wizytą w Jura Parku i Parku Nauki i Ewolucji Człowieka w Krasiejowie.

6 lutego, w ramach realizacji projektu Fascynujący ŚwiatNauki i Technologii, uczniowie klasy 1 pojechali na wycieczkę do Jura Parku oraz Parku Nauki i Ewolucji Człowieka w Krasiejowie. Uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych. Tematyka zajęć będzie obejmowała trzy obszary:

1.    Jak staliśmy się ludźmi?
2.    Świadectwa ewolucji.
3.    Tajemnice nauki.

Uczniowie poznali etapy ewolucji człowieka oraz dowiedzieli się, czym różnią się ludzie od małp i zwierząt. Stają się TEMPONAUTAMI, czyli podróżnikami w czasie.Lecili wehikułem czasu do prehistorycznych światów.

W ramach realizacji drugiego tematu uczniowie zwiedzali Preaparatornię, gdzie oglądali wystawy dotyczące dowodów genetycznych, filogenetycznych, archeologicznych, etnicznych, kulturowych.

Trzeci temat jest realizowany w prehistorycznym Oceanarium na terenie Jura Parku. Tu dzieci poznały prehistoryczne zwierzęta morskie oraz organizmy. Porównują faunę współczesną i kopalną oraz animowane rekonstrukcje wielkich wymarłych zwierząt morskich z ich skamieniałymi szczątkami, które oglądali wcześniej w preparatorni.

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Brawo Lenka!

18.11.2019
Lenka z czwartej klasy pomogła osobom, które chorują na nowotwory.
Więcej Brawo Lenka!

Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

18.11.2019
Historia żyje w piosence” – taki właśnie tytuł nosił tegoroczny montaż słowno – muzyczny przygotowany i zaprezentowany przez zuchów i harcerzy z działającego przy naszej szkole 2.Szczepu Harcerskiego "MEMORIA". Cała zgromadzona publiczność, w tym przedstawiciele Sybiraków, władz wojewódzkich, powiatowych i  lokalnych, a także przedstawiciele działających na terenie sołectwa i sąsiednich miejscowości organizacji pozarządowych, rodzice i cała społeczność szkolna miała możliwość przenieść się w czasy, gdy mieszkańcy stolicy – poza bronią i podstępem - walczyli z Niemcami także dowcipem i piosenką, choć narażali się tym na surowe kary, a często także na śmierć.
Więcej Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

Finał Kasztanobrania

18.11.2019
Od około miesiąca uczniowie naszej szkoly brali udział w Kasztanobraniu. Udalo nam sie zebrać okolo 400kg kasztanów, które w ubiegły piątek 8 listopada zostały przekazane Kołu Łowieckiemu "Darz Bór".
Więcej Finał Kasztanobrania