Powrót do BlogowiSKO Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Lubczy
Święto Patrona Szkoły i Dzień Edukacji Narodowej

Święto Patrona Szkoły i Dzień Edukacji Narodowej

Warszawa 26.11.2016

13 października, jak co dzień, zjawiliśmy się w szkole. Dzień był jednak niezwykły -bowiem świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej.

Jak co roku w dniu 13 października w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, potocznie zwanej Dniem Nauczyciela oraz Święto Patrona Szkoły. Uroczystość w naszej szkole uświetnili swoją obecnością: Pani Wójt Gmniy Bożena Szczypiór,  Przewodnicząca Gminnej Komisji Oświaty i Kultury - p. Małgorzata Hola, Przewodnicząca Rady Gminy- p. Stanisława Nowak, Radny Sejmiku Wojewódzkiego- p. Leszek Wawrzyła, Radny Powiatu Jędrzejów – p. Mariusz Zieliński, Dyrektor Banku Spółdzielczego w Wodzisławiu – p. Stanisław Liburski, Radna Gminy Wodzisław – p. Edyta Kruk, p. Włodzimierz Siwiec – przedstawiciel RSP „ Nowe Życie” w Przezwodach oraz nauczyciele emeryci, przedstawiciele Rady Rodziców i rodzice naszych uczniów. 

Kolejnym punktem programu były występy naszych uczniów, którzy pod okiem opiekunów p. Barbary Lis i p. Teresy Celary zaprezentowali scenariusz pt. „ Wędrówki z Mickiewiczem” , w którym przybliżyli  sylwetkę naszego Patrona -Adama Mickiewicza.  Kończąc swoje występy uczniowie złożyli życzenia nauczycielom i pracownikom obsługi wręczając kwiaty na ręce Pani Dyrektor, a początkujący zespół taneczny pod okiem p. Doroty Stawiarz zaprezentował nowy układ choreograficzny. Po występach uczniów głos zabierali zaproszeni goście składając życzenia nauczycielom i pracownikom obsługi z okazji ich święta. Uwieńczeniem spotkania był wspaniały tort od Rady Rodziców oraz poczęstunek przy kawie. Wszystkim uczestnikom spotkania serdecznie dziękujemy.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

19.11.2019
W ramach edukacji ekonomicznej, która jest jednym z priorytetowych zadań MEN na obecny rok szkolny, w klasie IV b przeprowadzono lekcję wychowawczą pt „Reklamacji nie udziela się... ?”. Podczas zajęć wyjaśniono i przedyskutowano takie pojęcia jak konsument, zakupy, reklama, reklamacja, oszczędzanie, sortowanie śmieci, dbanie o ekologię itp. Kwestie wydawało by się proste, a jednak zupełnie nowe dla niektórych czwartoklasistów.
Więcej Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

Brawo Lenka!

18.11.2019
Lenka z czwartej klasy pomogła osobom, które chorują na nowotwory.
Więcej Brawo Lenka!

Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

18.11.2019
Historia żyje w piosence” – taki właśnie tytuł nosił tegoroczny montaż słowno – muzyczny przygotowany i zaprezentowany przez zuchów i harcerzy z działającego przy naszej szkole 2.Szczepu Harcerskiego "MEMORIA". Cała zgromadzona publiczność, w tym przedstawiciele Sybiraków, władz wojewódzkich, powiatowych i  lokalnych, a także przedstawiciele działających na terenie sołectwa i sąsiednich miejscowości organizacji pozarządowych, rodzice i cała społeczność szkolna miała możliwość przenieść się w czasy, gdy mieszkańcy stolicy – poza bronią i podstępem - walczyli z Niemcami także dowcipem i piosenką, choć narażali się tym na surowe kary, a często także na śmierć.
Więcej Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

Finał Kasztanobrania

18.11.2019
Od około miesiąca uczniowie naszej szkoly brali udział w Kasztanobraniu. Udalo nam sie zebrać okolo 400kg kasztanów, które w ubiegły piątek 8 listopada zostały przekazane Kołu Łowieckiemu "Darz Bór".
Więcej Finał Kasztanobrania