Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół w Skawie - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Św. Jana Bosko
DZIEŃ ZIEMI 2016

DZIEŃ ZIEMI 2016

Warszawa 03.05.2016

Ziemia to nasze wspólne dobro.

Dnia 27.04.2016r., w naszej szkole obchodzony był Światowy Dzień Ziemi. Dzień Ziemi w tym roku był pod hasłem: „Palący Temat-Niska Emisja”. Akademia poświęcona była tematyce ochrony środowiska ze zwróceniem uwagi na bezpośredni wpływ złej jakości powietrza na stan zdrowia ludzi.

Uczniowie klasy IIIb gimnazjum przedstawili treści związane z ochroną powietrza, segregacją śmieci, ochroną lasów, co było związane z propagowaniem postaw ekologicznych, gdyż Ziemia to nasze wspólne dobro. Odegrane przez uczniów scenki uświadamiały, jakie są skutki zanieczyszczenia powietrza dla środowiska i zdrowia człowieka. A Ziemię mamy tylko jedną i musimy o nią dbać. Wspólne spotkanie na akademii było okazją do przedstawienia uczniom zagrożeń naszej planety, co wiąże się z zależnościami między ochroną środowiska, a zdrowiem i życiem każdego człowieka.

Wszystkich uczniów zachęcamy do podjęcia odpowiedzialności za stan przyrody, spędzania wolnego czasu w środowisku przyrodniczym i propagowania postaw i zachowań ekologicznych.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki