Powrót do BlogowiSKO Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brześciu
Dzień Kropki i  talenty SKO

Dzień Kropki i talenty SKO

Warszawa 30.09.2022

Wiewióreczka mała kropki po lesie zbierała, a gdy worek cały ich już miała dzieciom z SKO je podarowała.

„Kropka”(„The Dot”) Petera H. Reynoldsa to krótka książka opowiadająca o tym, że nawet rysując zwykłą kropkę można zostać artystą. Znaczy to tyle, że każdy ma jakiś talent, który należy odnaleźć i rozwijać. Inspirowane książką święto jest obchodzone w szkołach na całym świecie i ma ono na celu wsparcie rozwoju uczniów, ich pasji i zainteresowań. Idea ta bardzo nam się spodobała, dlatego postanowiliśmy włączyć się w obchody tego dnia.

W Dniu Kropki najmłodsi członkowie SKO  z naszej szkoły obejrzeli króciutki film animowany, którego bohaterką jest mała Vashti, która właśnie dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Następnie dzieci tworzyły wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki.  Uczniowie klasy III próbowali  zaś namalować portret wiewiórki z kropek. Jak im wyszło, zobaczcie sami.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Zostań Mistrzem Oszczędzania – II etap konkursu za nami

28.11.2022
Do II etapu VII Wojewódzkiego Konkursu Ekonomicznego „Zostań Mistrzem Oszczędzania”, który adresowany był dla uczniów klas V –IV i VII - VIII szkół podstawowych z naszej szkoły przystąpiły dwie drużyny zakwalifikowane po I etapie. Ten etap konkursu realizowany był na terenie naszej szkoły pod opieką nauczyciela pełniącego funkcję opiekuna zespołu, a ich zadaniem było przygotowanie plakatu zachęcającego do oszczędzania w formie grafiki komputerowej zapisanej w formacie jpg lub png.
Więcej Zostań Mistrzem Oszczędzania – II etap konkursu za nami