Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Borowej
DZIEŃ KROPKI

DZIEŃ KROPKI

Warszawa 04.11.2019

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI W KLASACH I - III

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Borowej z klas I-III  dołączyli do  szkół w Polsce
i na świecie   świętujących Międzynarodowy Dzień Kropki. Historia bierze się
z książki Reynoldsa o małej Vashti, która dzięki swojej nauczycielce odkrywa talent do ... rysowania kropek. To dzięki wychowawczyni, która powiesiła jej małą kropkę
w galerii ,dziewczynka zaczyna w siebie wierzyć. A co najważniejsze tę wiarę w siebie przekazuje dalej! Pomaga kolejnej osobie odkryć swoje mocne strony! Czy może być piękniejsze przesłanie niż takie? Dobro, które się mnoży. Każdy coś potrafi, każdy ma jakiś talent.  Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do działania.

Obchody Dnia Kropki w naszej szkole zaczęły się od  obejrzenia historii małej dziewczynki o imieniu Vashti, a następnie stworzenia własnego znaku w którym zapisano swój talent. Uczniowie sami wykazali się kreatywnością i pomysłowością.  Dziewczynki i chłopcy założyli ubrania w kropki.  Z malutkich  kropek  na kartkach powstało to, co dla nas najważniejsze w życiu - rodzina, przyjaźń, moje zwierzątko, zdrowie. Była okazja porozmawiać o tym, co to znaczy pięknie żyć, uczniowie  malowali kropkowe plakaty ukazujące ich talenty i mocne strony. Odbyły się też gry i zabawy „Z kropką w tle”.  Na koniec z własnych stópek utworzyli śliczną wspólną kropkę.

Dzień pełen twórczej radości pokazał uczniom, że jest dziedzina, w której są najlepsi, a wiara we własne siły jest początkiem drogi do sukcesu.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

„Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”

21.11.2019
20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku mija dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych.
Więcej „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”

Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach

21.11.2019
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej w ramach akcji EDWARD (Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach) przeprowadzili wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej w Jelonkach działania profilaktyczne.
Więcej Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach