Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Siemiechowie
„DZIEŃ JABŁKA”W SZKOLE PODSTAWOWEJ

„DZIEŃ JABŁKA”W SZKOLE PODSTAWOWEJ

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Siemiechowie
Warszawa 12.02.2015

Dnia 10 lutego 2015 r., w ramach realizowanego w szkole podstawowej międzyprzedmiotowego projektu edukacyjnego pt. „Drzewa naszego krajobrazu”, członkowie Samorządu Uczniowskiego zorganizowali „Dzień Jabłka”.

 Cele tego przedsięwzięcia to przede wszystkim: zapoznanie uczniów z bogatą symboliką jabłka, podkreślenie roli, jaką odgrywają drzewa owocowe w wiejskim krajobrazie oraz uświadomienie dzieciom, jak ważne jest jedzenie jabłek dla zdrowia człowieka. Ponadto Paweł Oleksyk, uczeń klasy V, przygotował piękną recytację wiersza pt. „Jabłoń” autorstwa Jolanty Janus.Tego dnia w całej szkole pachniało jabłkami i cynamonem, a atmosfera była naprawdę „smakowita”. Uczniowie zdobyli wiele cennych wiadomości na temat jabłek oraz sporą dawkę witamin. Pod koniec apelu z okazji „Dnia Jabłka”dzieci próbowały pysznych deserów z jabłek: soku jabłkowego, szarlotki oraz francuskich ciasteczek z jabłkami. Dzięki uprzejmości Rady Rodziców każde dziecko otrzymało jabłko, jako symbol zdrowia. 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

19.11.2019
W ramach edukacji ekonomicznej, która jest jednym z priorytetowych zadań MEN na obecny rok szkolny, w klasie IV b przeprowadzono lekcję wychowawczą pt „Reklamacji nie udziela się... ?”. Podczas zajęć wyjaśniono i przedyskutowano takie pojęcia jak konsument, zakupy, reklama, reklamacja, oszczędzanie, sortowanie śmieci, dbanie o ekologię itp. Kwestie wydawało by się proste, a jednak zupełnie nowe dla niektórych czwartoklasistów.
Więcej Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

Brawo Lenka!

18.11.2019
Lenka z czwartej klasy pomogła osobom, które chorują na nowotwory.
Więcej Brawo Lenka!

Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

18.11.2019
Historia żyje w piosence” – taki właśnie tytuł nosił tegoroczny montaż słowno – muzyczny przygotowany i zaprezentowany przez zuchów i harcerzy z działającego przy naszej szkole 2.Szczepu Harcerskiego "MEMORIA". Cała zgromadzona publiczność, w tym przedstawiciele Sybiraków, władz wojewódzkich, powiatowych i  lokalnych, a także przedstawiciele działających na terenie sołectwa i sąsiednich miejscowości organizacji pozarządowych, rodzice i cała społeczność szkolna miała możliwość przenieść się w czasy, gdy mieszkańcy stolicy – poza bronią i podstępem - walczyli z Niemcami także dowcipem i piosenką, choć narażali się tym na surowe kary, a często także na śmierć.
Więcej Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

Finał Kasztanobrania

18.11.2019
Od około miesiąca uczniowie naszej szkoly brali udział w Kasztanobraniu. Udalo nam sie zebrać okolo 400kg kasztanów, które w ubiegły piątek 8 listopada zostały przekazane Kołu Łowieckiemu "Darz Bór".
Więcej Finał Kasztanobrania